Sirnak'ta Ögretmenler Cudi Dagi Eteklerinde Pedal Çevirdi

Silopi Kaymakam Can Kazim Kuruca: 'Bu sene oldukça sansliyiz. Milli Egitim Bakanimiza sükranlarimizi arz ediyoruz. Bu sene 534 yeni ögretmenimiz ilçede egitim ögretime basladi. Ögretmen kadromuz tamamlandi'

Sirnak'in Silopi ilçesinde 1 pedal 1 nefes projesi kapsaminda ögretmenler Cudi Dagi eteklerine pedal çevirdi.

Etkinlige, Silopi Kaymakami Can Kazim Kuruca ve esi Eda Kuruca, Ilçe Milli Egitim Müdürü Murat Bilen, Gençlik Merkezi Müdürü Ayten Simdi ve ögretmenler katildi.

Silopi Spor Salonu önünde baslayan etkinlik, Cudi Dagi eteklerinde bulunan Esenli köyüne dogru devam etti. Köy yakinindaki bir magarada toplanilmasinin ardindan kitap okuma etkinligi yapildi.

Kaymakam Kuruca, 100 ögretmen ile pedal çevirdiklerini, etkinlik ile ögretmenlerle sohbet ettiklerini, kitap okuduklarini söyledi.

Bu sene yeni atanan ögretmenler ve görev yapan ögretmenleri bir araya getirerek adaptasyonunu kolaylastirmak istediklerini kaydeden Kuruca, yogun bir tempoda egitime hazirlanan ögretmenlerin keyifli geçen etkinlikte dinlenmelerini hedeflediklerini belirtti.

"Bu sene oldukça sansliyiz. Milli Egitim Bakanimiza sükranlarimizi arz ediyoruz. Bu sene 534 yeni ögretmenimiz ilçede egitim ögretime basladi. Ögretmen kadromuz tamamlandi." ifadelerini kullanan Kuruca, ilçede önümüzdeki yillarda gençlerin yarinlara daha kuvvetli bir sekilde hazirlama sansini yakalayacaklarini kaydetti.

Kuruca, yeni gelen ögretmenlere artik huzurun baskenti sayilacak Sirnak'ta yaptiklari aktivitelerle eski günlerin geride kaldigini göstermek istediklerini sözlerine ekledi.

Ilçe Milli Egitim Müdürü Bilen ise etkinlige katilimin yüksek oldugunu, ögretmelerin etkinlikten memnun kaldiklarini dile getirdi.

Ögretmenler de yapilan etkinlikten büyük keyif aldiklarini aktardi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.