İsrail'in Batı Şeria Ve Gazze'deki Gösterilere Müdahalesi

İsrail askerlerinin, Batı Şeria ve Gazze'de ABD'nin Kudüs kararını protesto için düzenlenen gösterilere müdahalesinde biri ağır 67 Filistinli yaralandı.

İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria ve Gazze'de ABD'nin Kudüs kararını protesto için düzenlenen gösterilere müdahalesi sonucu 67 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamada, Batı Şeria'daki müdahalelerde 9'u gerçek, 35'i plastik mermiyle 44 kişinin yaralandığı, 81 kişinin ise atılan göz yaşartıcı gaz nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdiği belirtildi.

Öte yandan, Gazze'deki Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra da yaptığı yazılı açıklamada, Gazze sınırında düzenlenen gösteriler sırasında biri ağır olmak üzere 23 kişinin yaralandığını ifade etmişti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıdığını duyurduğu 6 Aralık 2017'den bu yana, başta işgal altındaki Doğu Kudüs olmak üzere Batı Şeria'nın çeşitli yerlerinde ve Gazze sınırında gösteriler düzenleniyor.

İsrail askerleri bu gösterilere, göz yaşartıcı gaz ve plastik merminin yanı sıra zaman zaman gerçek mermiyle müdahale ediyor.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.