Içerisinde Hasta Ve Saglik Personeli Olan Ambulansi Kaçirdi

Nevsehir’de bir vatandas 112 ekiplerine ait ambulansi içerisinde hasta ve saglik personeliyle birlikte kaçirdi. Toplam 3 araca çarpan ambulans, yaklasik 10 kilometre kaçtiktan sonra kaza yaparak durdu.

Içerisinde Hasta Ve Saglik Personeli Olan Ambulansi Kaçirdi
Gülsehir’den Nevsehir Devlet Hastanesi Acil Servisine hasta getiren ambulans, içerisindeki hastayi indirmek için Nevsehir Devlet Hastanesi acil servisine yanasti. Tam bu sirada ambulansa binen Mustafa S. ambulansi içerisindeki hasta ve bir saglik personeli ile kaçirdi.

Ambulansi kaçiran Mustafa S. 2000 Evler Mahallesi üniversite kavsaginda kirmizi isikta bekleyen 3 araca da çarparak yoluna devam etti.

Durumun bildirilmesi üzerine polis ekipleri ambulansi takip etmeye basladi.

Ambulansi kaçiran Mustafa S., kara yollari kavsagindan dönerek, yol bakim tesislerine kadar kaçti. Kaçirilan ambulans burada konteynere çarparak durdu. Olay yerine çok sayida polis ve saglik ekibi sevk edildi. Ambulansta bulunan hasta olay yerine gelen baska bir ambulansla tekrar Devlet Hastanesine götürüldü.

Ambulansin çarptigi araç sürücüsü Yasin Y. olayi korku dolu gözlerle anlatti. Yasin Y., “Kirmizi isikta beklerken bir anda ambulans geldi ve bana çarpti. Yanimda bekleyen bir araç daha vardi. ikimizin arasindan geçmeye çalisirken bana çarpti” dedi.

Polis tarafindan göz altina alinan Mustafa S. de doktor raporu için Nevsehir Devlet Hastanesine getirildi.

Devlet Hastanesindeki islemlerinin ardindan gözaltina alinan Mustafa S. daha sonra polis merkezine götürüldü.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.