Semih Ural Fotograf Yarismasi (SUFY) Sonuçlandi

Bursa’nin Kestel ilçesinde elîm bir kazada hayata ve sevdiklerine veda eden reklam fotografçisi Semih Ural’in adina düzenlenen “Anadolu Lezzetleri” konulu fotograf yarismasi sonuçlandi. 33 yarismacin 120 kare fotografla katildigi yarismada jüri, Mehmet Aslan’in fotografini birinci seçti.

Semih Ural Fotograf Yarismasi (SUFY) Sonuçlandi
Özellikle son yillarda gastronomi alaninda yayinlanan çok sayida kitabi fotograflayan Semih Ural 12 Mart 2021’de Bursa’nin Kestel ilçesinde meydana gelen tir kazasinda, 57 yasinda dogum gününden bir gün önce hayatini kaybetti. Semih Ural Fotograf Yarismasi (SUFY) olarak adlandirilan bu yarisma, temel olarak, Semih Ural’in özellikle meslek hayatinin son yillarda yogun biçimde emek verdigi gastronomi fotografçiligi alaninda “Anadolu Lezzetleri” özelinde bir arsiv olusturmayi ve Anadolu’nun zengin mutfagini veya bu mutfagi besleyen, topraklarimiza has dogal ürünleri içerik alan eserlerle ülkemizin tanitimina katkida bulunmayi hedefledi. Yarismanin hedef kitlesinde, liselerin ve üniversitelerin ilgili bölümlerinde lisans, yüksek lisans veya doktora çalismasi yapmakta olan ve fotograf sanatini meslek olarak icra etmeyi hedefleyen tüm ögrenciler bulunuyordu.

33 yarismacin 120 kare fotografla katildigi Semih Ural Fotograf Yarismasi’nin (SUFY) kazananlari jüri heyetinin 21 Haziran 2021 Pazartesi günü tam kadro olarak elektronik ortamda yaptigi toplanti ile belli oldu. Yarisma ödülüne hak kazanan ilk üç kare fotografin yaninda on bir kare fotograf da mansiyon ile ödüllendirdi. Yani sira bu on dört eser www.sufy.net internet sitesinde sergilenme hakki kazandi. Yarismanin birincisi Mehmet Aslan olarak açiklarken, ikincisi Meriç Aktar, üçüncüsü ise Ebubekir Bürçün oldu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.