Egitim Çalisanlarina 7 Bin 770 Lira Promosyon

Yetkili sendika Egitim-Bir-Sen ve ihale komisyonu tarafindan bankalarla yürütülen pazarliklar sonuçlandi. Seyhan’da 5 bini askin egitim çalisanini ilgilendiren promosyon görüsmelerinde her bir kisi için 7 bin 770 liralik anlasmaya imza atildi.

Egitim Çalisanlarina 7 Bin 770 Lira Promosyon
Seyhan Ilçe Milli Egitim Müdürlügü bünyesinde görev yapan 5 bin 556 ögretmen ile personeli kapsayan banka promosyon ihalesi görüsmelerine Seyhan Ilçe Milli Egitim Müdürü Izzettin Aydin, Egitim-Bir-Sen Seyhan Ilçe Baskani Güven Güvener ile kamu ve özel bankalarin yöneticileri katildi.

Yapilan pazarliklar sonucunda Yapi Kredi Bankasi ile 3 yillik anlasma imzalandi.

Görüsmelerle ilgili bilgiler veren Egitim-Bir-Sen Adana Sube Baskani Mehmet Sezer, "Yetkili sendika olarak katildigimiz pazarliklarda yine bir rekora, yeni bir rekora imza attik. Seyhan’da görev yapan egitim çalisanlarimiz 7 bin 770 TL promosyon ücreti alacaklar" dedi.

Üç yillik anlasma süresince üyelerinden kredi karti aidati, havale ve EFT ücreti de alinmayacagini ifade eden Baskan Sezer açiklamalarini, "Ücretler egitim çalisanlarimizin hesabina tek seferde yatirilacak. Ekonomik anlamda zor bir dönemde geçtigimiz bu süreçte varilan anlasma önemli bir sendikal kazanimdir. Daha önce promosyon bedellerinin bir kismi egitim çalisanlarina ödenmiyordu. Bizim yogun mücadelelerimiz sonucunda bu bedellerin tamami artik egitim çalisanlarimizin hesabina yatiriliyor. Bu büyük basarida imzasi bulunan Seyhan Ilçe Milli Egitim Müdürü Izzettin Aydin ve Egitim-Bir-Sen Seyhan Ilçe Baskanimiz Güven Güvener’e tesekkür ediyorum" diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.