Kamer Genç için cenaze töreni

Önceki gün hayatını kaybeden CHP eski milletvekili Kamer Genç için Kartal Cemevi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Kamer Genç için cenaze töreni
Kamer Genç için cenaze töreni
Pankreas kanseri sebebiyle önceki gün hayatını kaybeden CHP eski milletvekili Kamer Genç için Kartal Cemevi'nde cenaze töreni düzenlendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı törende Cemevi dedesinin, Kılıçdaroğlu'nun Tunceli doğumlu olmasına vurgu yaparak siyasi bir konuşma yapması dikkat çekti. Dede 'CHP başında çok şükür Kılıçdaroğlu var...' deyince törendekiler alkışlamaya başladı.

'ALLAH'A ŞÜKÜR CHP'NİN BAŞINDA KILIÇDAROĞLU VAR'
'Bugün bir araya geldik, ailelerinin acılarını paylaştık. Bizim için hatır, dua edenlere selam olsun. Bugün Kamer Bey'in niyetiyle gelenlerden Allah razı olsun. Kamer Bey Tunceli'nin yetiştirmiş olduğu ender insanlardan birtanesi. Tunceli deyince Aslan Bora akla gelirdi. 80'li yıllarda da Kamer Genç akla gelirdi. Tunceli'nin yetiştirdiği ender insanlardan biri de Kemal Bey. Bugün Allah'a şükür CHP'nin başında Kemal Kılıçdaroğlu var.'

Kamer Genç için cenaze töreni

TUNCELİ'DE TOPRAĞA VERİLECEK
Aile defin işleminin gecikmesini istemediği için Meclis'te tören yapılmayacak. Genç, pazartesi günü vasiyet ettiği gibi Tunceli'de toprağa verilecek.

Kamer Genç, uzun süredir kanser tedavisi görüyordu; teşhisin ardından bir süre ABD'ye gitmiş, Türkiye'ye döndükten sonra durumu yeniden ağırlaşınca Temmuz ayında tekrar hastaneye kaldırılmıştı.

Kamer Genç için cenaze töreni