Antalya'da 'Mucize' Filminin Galası Yapıldı

Vizyona 1 Ocak'ta giren, senaristliğini ve yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül'ün yaptığı "Mucize" filminin Antalya galası gerçekleştirildi.

"Beyaz Melek", "Güneşi Gördüm" ve "New York'ta Beş Minare" filmlerini beyaz perdeye taşıyan yönetmen ve oyuncu Kırmızıgül'ün 4. filmi "Mucize", Antalya'da bir alışveriş merkezinde sinema severlerin beğenisine sunuldu.
Kırmızıgül, gösterim öncesi filmin Türkiye ve Avrupa'da vizyonda olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:
"Gerek Türkiye'nin yedi bölgesinde gerek Avrupa'da şu anda Mucize her geçen gün daha çok izleniyor, daha çok insan sinemalara koşuyor. Oyunda emeği geçen başta oyuncu arkadaşlar ve teknik ekip olmak üzere herkese çok teşekkür ederim."
Mucize filminin oyuncularından Ali Sürmeli de "Antalya'yı Altın Portakal'ıyla tanıyoruz ama böyle altın yürekli insanlar da varmış" dedi.

Etkinlikte filmin oyuncularından Meral Çetinkaya, Talat Bulut, Büşra Pekin ve Metin Yıldız da yer aldı.
Konuşmaların ardından alışveriş merkezi yetkililerince plaket verilen filmin oyuncuları, hayranlarıyla fotoğraf çektirdi.
İlgiden dolayı zaman zaman zor anlar yaşayan ve filmi, beraberindeki oyuncularla Antalya'daki sinema severlerle tekrar izleyen Kırmızıgül, "Mucize"yi izlemeye gelen yaşlı kadınla bir süre Kürtçe sohbet etti.
Senaryosu yaşanmış bir hikayeden yola çıkılarak yazılan film, fakirliğin hüküm sürdüğü yıllarda okumayı bekleyen yüz binlerce çocuk ile öğretmenlerin hikayesini konu alıyor. 1960'lı darbe yıllarına ışık tutmayı amaçlayan film, Egeli bir köy öğretmeninin Anadolu'nun ücra bir köşesine sürgüne gönderilişini anlatıyor.
Kaynak: AA