Savcı Sayan: Ekmeleddin İhsanoğlu konseyin adayı

CHP Eski Parti Meclis Üyesi Savcı Sayan, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Türkiye’yi dizayn etmek isteyen bir konsey tarafından CHP'ye ortak aday olarak dayatıldığını iddia etti.

Savcı Sayan: Ekmeleddin İhsanoğlu konseyin adayı
CHP Eski Parti Meclis Üyesi Savcı Sayan, CHP ve MHP'nin ortak çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ile ilgili dikkat çeken bir iddiada bulundu.

“İHSANOĞLU KONSEYİN ADAYI”
Beyaz TV ekranlarında Erkan Tan Vakti programına katılan Sayan, Türkiye'yi dizayn etmek isteyen uluslar arası bir konseyin olduğunu söyledi. Bu konseyin CHP'ye Ekmeleddin İhsanoğlu ismini dayattığını iddia eden Sayan, “Bizim çatı aday falan yok. Uluslararası bir konsey var. Konsey CHP'ye bir aday dayattı. İhsanoğlu, konseyin adayı.” dedi.

“AK PARTİ DE KAMER GENÇ'İ GÖSTERSİN”
Konseyin dört yıldır CHP'yi yönettiğini öne süren Tayyar, uluslararası güçlerin Türkiye'yi zayıf kılmak için bir operasyon içinde olduğunu söyledi. Ekmeleddin İhsanoğlu isminin CHP ile uygun olmadığını belirten Sayan, “AK Parti Kamer Genç'i aday gösterseydi aynen bu durumu yaşardık. AK Parti'nin tabanı Kamer Genç'i ne kadar kabul ediyorsa CHP'nin tabanı da Ekmeleddin İhsanoğlu'nu bu kadar kabul ediyor” dedi.

'NEDEN İTHAL ADAY DESTEKLEYELİM?'
Ekmeleddin İhsanoğlu'nu ithal aday olarak yorumlayan Sayan, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun karşında Recep Tayip Erdoğan'ın aday olması durumunda CHP'lilerin AK Parti adayını destekleyeceğini belirtti. Sayan, “Neden ithal adayı destekleyelim?” diye sordu.

GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI