Futbol Takimlari Erciyes Yüksek Irtifa Kamp Merkezi'ne Övgüler Yagdirdi

Kayseri Büyüksehir Belediye Baskani Dr. Memduh Büyükkiliç, Erciyes Yüksek Irtifa Kamp Merkezi’nde yaz dönemi kamplarini geçirmek için gelen Samsunspor ve Konyaspor’u ziyaret ederek, teknik heyet ve futbolcularla bir araya geldi.

Futbol Takimlari Erciyes Yüksek Irtifa Kamp Merkezi'ne Övgüler Yagdirdi
2024 Avrupa Spor Sehri olan Kayseri’de Baskan Dr. Memduh Büyükkiliç yönetimindeki Büyüksehir Belediyesi tarafindan sehre kazandirilan ve 1850 metre yükseklikte hizmet vermeye devam eden Erciyes Yüksek Irtifa Kamp Merkezi, takimlari agirlamaya devam ediyor.

Bu kapsamda Büyüksehir Belediye Baskani Dr. Memduh Büyükkiliç, Erciyes Yüksek Irtifa Kamp Merkezi’nde 2024-2025 sezonu hazirliklari kapsaminda Süper Lig temsilcilerinden Samsunspor ve Tümosan Konyaspor’u ziyaret ederek, teknik heyet ve futbolculara ‘hos geldiniz’ dileklerini iletti.

Baskan Büyükkiliç’a ziyarette AK Parti Kayseri Il Baskani Fatih Üzüm, Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi ve Erciyes A.S. Yönetim Kurulu Baskani Hamdi Elcuman, Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Ali Hasdal, Isletme ve Istirakler Daire Baskani Cenani Ayaydin, Erciyes A.S. Genel Müdürü Zafer Aksehirlioglu ile Spor A.S. Genel Müdürü Ibrahim Somtas da eslik etti.

Ilk olarak Samsunspor kampini ziyaret eden Kayseri Büyüksehir Belediye Baskani Dr. Memduh Büyükkiliç, Samsunspor Futbol Direktörü Fuat Çapa ve futbolcularla bir araya geldi.

Baskan Büyükkiliç, burada yaptigi açiklamada, “1850 metre yükseklikte irtifa anlaminda serin ve güzel bir ortamda bulunuyoruz. Samsunspor’umuz ve Konyaspor’umuz Yüksek Irtifa Merkezimizde kamp yapiyorlar. Insallah anlasmasi yapilan 11 tane yurtiçi ve yurtdisindan takim söz konusudur. Onlar çalismalar yapacak” dedi.

“Takimlarimizi Erciyes Dagi’mizin 1850 metre yükseklikteki merkezimize bekliyoruz”

Ikinci dönem için de ayrica çalismalari sürdürdüklerini kaydeden Büyükkiliç, tüm takimlari bu merkeze davet ederek sunlari söyledi:

“6 tane sahamiz, profesyonel manada olimpik yüzme havuzumuz ve çok amaçli spor salonumuz mevcut. Otellerimiz yaz kis hizmet veren anlayis içerisinde Erciyes Dagi’mizin merkezinde hizmetlerini veriyorlar. Hem milli servetimizi disari heba etmeme hem de bir doktor gözüyle söylüyorum, oksijenizasyonun en güzel sekliyle tamamlanacagi bu güzel Erciyes Dagi’mizin 1850 metre yükseklikteki merkezimize sporculari bekliyoruz. Kaynaklarimizin kiymetli oldugunu hepimiz biliyoruz. Tüm takimlarimiza basarilar diliyorum. Samsunspor’umuza ve Konyaspor’umuza ayrica sehrimize hos geldiniz diyorum.”

“Burayi gördükten sonra yurtdisina gitmenin hiçbir anlami yok”

Samsunspor Futbol Direktörü Fuat Çapa ise bu merkezi gördükten sonra yurtdisina gitmenin anlami olmadigini vurgulayarak, “Saglikla ilgili gerekenleri baskanimiz söyledi.

Uzun yillar kamp yapiyoruz, yurtiçi ve yurtdisi yapiyoruz ama yurtdisina gittigimiz zaman her sey daha güzel gibi görünüyor. Oysa burayi gördükten sonra yurtdisina gitmenin hiçbir anlami olmadigini baskanimiza da ifade ettik” diye konustu.

“Diger takimlarin da burayi görüp, kesfedip, gelmesini saglamak bize düsecek”

Kayseri Büyüksehir Belediyesi’ne böyle bir tesisi ülkeye kazandirdigi için tesekkür eden Çapa, “Ülkemizin güzelliklerini, imkânlarini yeterince yurtdisina tanitmamamiz eksik olan yanimiz. Bunu da gerçeklestirirsek, biz giden degil, getiren taraf oluruz. Baskanimizin söyledigi gibi bize her anlamda katki saglamis olur. Kayseri Büyüksehir Belediyesi’ne böyle bir imkâni sagladigi, sehre kazandirdigi için tesekkür etmek istiyorum. Biz yine gelecegiz, iki dönemde burada yapacagiz ama diger takimlarin da burayi görüp, kesfedip, gelmesini saglamak bize düsecek” ifadelerini kullandi.

Büyüksehir Belediye Baskani Dr. Memduh Büyükkiliç Samsunspor’a basarilar diledikten sonra diger sahada kamp yapan Tümosan Konyaspor’u ziyaret etti.

Konyasporlu futbolcular ve Teknik Direktör Ali Çamdali ile görüsen Baskan Büyükkiliç, burada sicak ve samimi sohbetler gerçeklestirdi.

Büyükkiliç, yaptigi açiklamada, “Sizleri Kayseri’de görmekten dolayi onur duyuyoruz, keyif aliyoruz. Konyaspor’umuza basarilar diliyoruz. Bizim dostumuz, kardesimizdir. Misafirlerimiz olarak basimizin tacisiniz” dedi.

Erciyes’in hem kis hem de yaz mevsiminde hizmet vermesi için gayret ettiklerini vurgulayan Baskan Büyükkiliç, “Kayseri Büyüksehir Belediye Baskani’ndan öte bir doktor olarak, hekim olarak kaynaklarimizin yurtdisinda harcanmadan yurtiçinde kalmasini, Erciyes gibi bir degerimizi kisin kayak merkezi olarak degerlendirirken, yazin da yüksek irtifa merkezi olarak sporcu dostlarimiza hizmet vermesini istedik” seklinde konustu.

“Burasinin tanitilmasina en güzel vesile olacaksiniz”

Büyükkiliç, bu merkezin tanitilmasi için çalismalarin sürdügünü ifade ederek, sözlerini söyle sürdürdü:

“Her spor dalinda kamplara firsat verirken, futbol sektöründe bir açigi da görerek, 6 yaptigimiz saha, 2 tane daha yapiliyor, 8 olacak. Çok amaçli spor salonumuz ve tabi ki olimpik yüzme havuzumuz ile burada bir kamp ortami olusturduk. Erciyes Dagi’miz 3916 metre yüksekliginde, Yüksek Irtifa Merkezimiz ile suanda 1850 metrede bulunuyoruz. Saglikli bir sekilde burada antrenmanlarinizi yapip, oksijenleri depolayip, Kayserispor hariç rakiplerinizi geride birakip, basariya imza atmanizi, bir Anadolu takimi olarak her zaman gögsümüzü gere gere sizleri sahiplendigimizi paylasiyoruz. Burasinin tanitilmasina en güzel vesile olacaginiz anlayisi içerisinde sizleri bagrima basiyor, hos geldiniz diyorum.”

“Sartlar olaganüstü”

Konyaspor Teknik Direktörü Ali Çamdali da burada sartlarin olaganüstü oldugunu belirterek, “Böylesi güzel bir tesisi hem Kayseri’mize hem ülkemize kazandirdiginiz için en basta tesekkür etmek isterim. Sartlar olaganüstü. Daha da iyi olacagini düsünüyorum. Gün geçtikçe çok daha üst seviyeleri yakalayacagini düsünüyorum. Burada olmaktan mutluyuz, paramizi disari degil, Türkiye’de tutmayi biz de tercih ediyoruz. Ayaklariniza saglik, ziyaretinizden ötürü çok mutlu olduk, burasi bizim için güzel bir baslangiç olur, sans getirir, sezona da yansitiriz” diye konustu.

Büyüksehir Belediye Baskani Dr. Memduh Büyükkiliç, teknik heyet ve futbolcularla günün anisina hatira fotografi da çektirdi.
Kaynak: İHA