Denizli Afetlere Karsi Adana'da Gerçeklen Büyüksehir Bulusmasinda Yerini Aldi

Denizli Büyüksehir Belediyesi, Adana’da düzenlenen ve toplam 14 Büyüksehir Beleyesinin yer aldigi Itfaiye ve Afet Isleri Daire Baskanliklari Koordinasyon Toplantisina katildi.

Denizli Afetlere Karsi Adana'da Gerçeklen Büyüksehir Bulusmasinda Yerini Aldi
14 Büyüksehir Belediyesinin katilimiyla “Itfaiye ve Afet Isleri Daire Baskanliklari Koordinasyon Toplantisi” düzenledi.

Adana’nin Yüregir ilçesindeki Yüregir Kültür Merkezi’nde yapilan toplantiya, CHP Genel Baskan Yardimcisi Gökan Zeybek, Adana Büyüksehir Belediye Baskani Zeydan Karalar, İçel Büyüksehir Belediye Baskani Vahap Seçer, belediye bürokratlari ve itfaiye erleri katildi.

Denizli Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Özgür Baskurt ile birlikte 14 Büyüksehir Belediyesi genel sekreter yardimcilari ile itfaiye ve afet isleri daire baskanlarinin katildigi toplantida afet durumlarinda ve sonrasinda gerekli is birligi ve dayanismanin daha güçlü saglanabilmesine yönelik yöntemler masaya yatirildi. Orman yanginlari ve çevre felaketlerine dikkat çekilen programda 2023 yilinda gerçeklesen ve tüm Türkiye’yi derinden etkileyen Kahramanmaras merkezli depremler de degerlendirildi.

Kriz yönetimi yerine risk yönetimi

6 Subat 2023 Depremleri Tecrübe Paylasimlari konulu sunumun yapildigi toplantiya Denizli Büyüksehir Belediyesi Afet Isleri Dairesi Baskani Ufuk Tarakçioglu ve Itfaiye Dairesi Baskani Murat Basli da katildi.

Denizli Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Özgür Baskurt çok verimli bir toplanti gerçeklestirildigini belirterek, emegi geçen herkese tesekkür etti. Programin; bilgi paylasimi, dayanisma, deneyimlerin aktarilmasi ve afetlerde yasanan sorunlara karsi çözüm yollarinin bulunmasina yönelik koordinasyon saglanmasi anlaminda önemli oldugunu vurgulayan Baskurt, kriz yönetimi yerine risk yönetimini esas alan bir anlayisin hayata geçirilecegini ifade etti.

Kaynak: İHA