Google kullanıcılarına kötü haber! Uzun süredir var olan hizmetini kapatıyor

Google'ın ürünlerini ve hizmetlerini sık sık kapattığına alışkınız. Geçtiğimiz hafta podcast yayınları platformunu sonlandıran teknoloji devi firma, şimdi de 2020 yılında tanıtılan VPN uygulamasını rafa kaldırma kararı aldı.

Google kullanıcılarına kötü haber! Uzun süredir var olan hizmetini kapatıyor
Google, Google One VPN hizmetini sonlandırma kararı aldığını duyurdu. Şirket, Google One kullanıcılarını bu değişiklikten haberdar etmek için e-posta yoluyla iletişime geçiyor. Ancak kapanış tarihi belirsizliğini korurken, hizmetin 'bu yılın ilerleyen zamanlarında' aşamalı olarak sona ereceğini belirtiyor.

GOOGLE VPN, YETERİNCE KULLANICIYA ULAŞAMADI
VPN by Google One, Nord VPN ve Express VPN gibi popüler sanal özel ağlara bir alternatif olarak sunulmuştu ve Google One planlarının tümünde mevcuttu. Ancak Google, hizmetin kullanımının yetersiz olduğunu belirterek VPN özelliğini sonlandırma kararı aldığını açıkladı.

Google, VPN by Google One'ı sonlandırarak daha talep gören özelliklere ve faydalara odaklanmak istediğini belirtiyor. Bu değişiklikle birlikte mevcut kullanıcılar üçüncü taraf alternatiflere yönlendirilecek.

Bununla birlikte Pixel 7 ve üzeri akıllı telefon kullanıcıları, Pixel ayarları aracılığıyla Google'ın VPN hizmetine erişmeye devam edecekler.

Google kullanıcılarına kötü haber! Uzun süredir var olan hizmetini kapatıyor

HER ÜLKEDE KULLANILMIYORDU
Google, internet sayfasında VPN hizmetini, 'kullanıcıların internet bağlantısını daha güvenli hale getirebilecekleri ve bilgisayar korsanları ile online izlemeye karşı kendilerini koruyabilecekleri' bir platform olarak tanımlıyordu.

Ayrıca Google One VPN her ülkede kullanıma açık değildi. Yalnızca belirli ülkelerde ya da bölgelerde koşulları karşılayan Google One aboneleri faydalanabiliyordu.