Dışişleri Bakanı Fidan’dan Gazze açıklaması!

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsrail'in Gazze saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Fidan, "Bugüne kadar 170 vatandaşımız ve yakınlarının Gazze'den çıkışı sağlanmıştır" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Fidan’dan Gazze açıklaması!
Dışişleri Bakanı Fidan’dan Gazze açıklaması!
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Dışişleri Bakanlığının 2024 yılı bütçesinin görüşmelerinde açıklamalarda bulundu. Fidan açıklamalarında, İsrail'in Gazze saldırılarına da değindi.

Fidan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

'Filistin meselesinin kökeninde yatan derin tarihi adaletsizlikler, hukuksuzluklar telafi edilmeden bölgedeki şiddet sarmalının kırılması mümkün değildir. Gazze'deki yasa dışı kuşatmanın, insanlık dışı saldırıların halen devam etmesi utanç vericidir. Daha da vahim olan ise İsrail üzerinde nüfuz sahibi Batılı ülkelerin Gazze'deki vahşet karşısında sessizliğe bürünmeleri ve İsrail'e kayıtsız şartsız destek vermeleridir. Bu durum başka krizlerin kapısını da aralayabilecek, öngörülemez ittifaklara yol açacaktı.

11 UÇAK DOLUSU İNSANİ YARDIM MALZEMESİ

Şimdiye kadar 11 uçak dolusu insani yardım malzemesini Gazze'ye ulaşmak üzere Mısır'a göndermiş bulunuyoruz. Sahra hastaneleri, tıbbi ekipman, ilaç ve diğer yardım malzemeleriyle dolu büyük bir gemimiz de Mısır'a ulaşmıştır.

Hamas'ı yok etmek adına Gazze'nin topyekün hedef alınmasına, okulların camilerin bombalanmasına sessiz kalmayacağız. Bugüne kadar 170 vatandaşımız ve yakınlarının Gazze'den çıkışı sağlanmıştır.'