Milyonlarca Araç Sahibini Ilgilendiriyor, Son Gün Yarin

1 Aralik Persembe günü baslayip 1 Nisan 2023’te sona erecek olan zorunlu kis lastigi kuralina uymayan sürücülere bin 152 lira ceza kesilecek. Uygulamanin baslamasina sayili günler kala, Edirne sanayisinin kadin oto lastikçi ustasi Çagla Dobranyali yogun mesai harciyor.

Milyonlarca Araç Sahibini Ilgilendiriyor, Son Gün Yarin
1 Aralik itibariyla Türkiye genelinde kis lastigi takma zorunlulugu basliyor. Yolcu ve esya tasimalarinda kullanilan araçlar, bu tarihten itibaren kis lastigi takmak zorunda kalacak. Kis lastigi zorunluluguna uymayan araçlarin sürücülerine 1152 lira ceza kesilecek. Zorunlu kis lastigi uygulamasina günler kala oto lastikçilerde yogunluk yasaniyor.

Edirne sanayisinin oto lastikçi ustalarindan biri olan ve sanayi sitesinin ‘Yengesi veya küçük ablasi’ olarak bilinen Çagla Dobranyali da yogun mesai harciyor. Evli ve 1 çocuk annesi Çagla Dobranyali, basariyla sürdürmenin mutlulugunu yasiyor. ‘Sanayi sitesinde kadin olur mu?’ algisini kisa sürede kiran Çagla usta, kis lastigi uygulamasina sayili günler kala yogunluk yasadigini söyledi.

Güvenli ve akici bir trafik için kis lastiginin önemli olduguna deginen Çagla Dobranyali, kis lastiginin hayat kurtardigini belirtti.

Kis lastigini buzlu ve islak zeminde tutma görevi sagladigini anlatan Dobranyali, “Kis lastigi hayat kurtarir, lütfen ihmal etmeyin” diyerek, sürücülere çagrida bulundu.

‘Sanayi sitesinde kadin olur mu?’ algisini kisa sürede kirdigini ve artik sanayi sitesinin ‘Yengesi veya küçük ablasi’ oldugunu belirten Dobranyali, yaptigi isle kadinin her yerde olabilecegini gösterdigini anlatti. Dobranyali, kadin isi, erkek isi gibi ayristirilmaktan da vazgeçilmesi gerektigini söyledi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI