Antalya-Konya Karayolunda Trafik Normale Döndü

Antalya’yi Konya’ya baglayan Akseki-Seydisehir karayolu üzerinde bin 825 metre rakimli Alacabel mevkiinde yogun kar yagisi nedeni ile sabah saatlerinde tirlarin geçisine izin verilmeyen yol tamamen trafige açildi. Alacabel’de ise kar kalinligi 70 santimetreye ulasti.

Antalya-Konya Karayolunda Trafik Normale Döndü
Gece saat 23.00 civarinda baslayan kar yagisi Akseki merkezden itibaren basladi.

Akseki merkezde kar kalinligi 30 santimetreye ulasirken, bin 825 metre rakimli Alacabel’de ise 70 santimetreye ulastigi bildirildi Karayolu tedbir amaçli olarak tirlarin geçisine sabah saatlerinde kapatilmisti. Akseki Bölge Trafik ekipleri ise uzun araçlari dinlenme tesislerine yönlendirmisti.

Yagis sebebiyle Karayollari Antalya ve Alacabel ekipleri de harekete geçti. Ekipler trafik akisinda aksama yasanmamasi için çok sayida is makinasi ile yolda biriken karlari temizleyip tuzlama çalismasi yaparak yolun trafige açik tutulmasini sagliyor.

Akseki Bölge Trafik ve Karayollari ekipleri yolu kullanacak olan sürücülerin zincirlerini mutlaka yanlarinda bulundurmalarini istedi. Diger yandan Akseki’nin yüksek kesimlerinde bulunan kirsal mahallelerde de kar kalinliginin yer yer 30 ila 50 santimetreyi buldugu bildirildi.

Kapali olan mahalle yollarinda ise Akseki ve Büyüksehir Belediye ekipleri tarafindan kar temizleme çalismalari yapildigi bildirildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.