EPDK Fatura Hesaplama Nasıl Yapılır?

EPDK fatura hesaplama modülü yüksek gelen faturalar sebebiyle birçok kişinin aratılanlar arasında bulunuyor. Bu sebeple vatandaşlar hesaplamaların nereden yapılacağı konusunda araştırmalarını hızlandırdı. Peki, EPDK fatura hesaplama nasıl yapılır? EPDK şikayetleri değerlendirilecek mi? EPDK fatura hesaplama modülü nedir? İşte detaylar...

EPDK Fatura Hesaplama Nasıl Yapılır?
Ocak ayından itibaren birçok ürün ve hizmete zam gelmesiyle aynı artış elektrik faturalarına da yansıdı. Yüzde 52 ile yüzde 130 elektrik zammıyla gelen faturalar birçok vatandaş tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Bu sebeple birçok kişi konu hakkındaki şikayetlerini dile getirdi. Konuyla ilgili merak edilenler arasında ise EPDK fatura hesaplama nasıl yapılır ve EPDK hesaplaması nasıl soruları yer alıyor. Konuyla ilgili gelen şikayetler hakkında EPDK başkanı da açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda en merak edilenler arasında şikayetler sonucunda faturalarda herhangi bir azalma olup olmayacağı oldu. EPDK fatura hesaplama nasıl yapılır sorusuna cevap almak ve konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için haberimizin detaylarını inceleyebilirsiniz.


EPDK Fatura Hesaplama Nasıl Yapılır?

EPDK Fatura Hesaplama Nasıl Yapılır?


Elektrik faturalarına gelen zammın ardından en sık aratılanlar arasında EPDK fatura hesaplama nasıl yapılır sorusu yer aldı. Elektrik faturalarına gelen zamla birlikte birçok kişi şikayette bulundu. Bu durum için EPDK başkanı tarafından da açıklama geldi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından konuyla ilgili olarak hata olduğunun düşünüldüğü faturalarda hesaplama yöntemiyle tespit yapılabilir. EPDK sayfasında fatura hesaplama kısmından kolaylıkla hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


EPDK Fatura Hesaplama Nasıl Yapılır?

EPDK Şikayetleri Değerlendirildi Mi?


Elektrik faturalarının çok yüksek geldiğini düşünen kullanıcılar için birçok kişi konuyla ilgili şikayetlerini dile getirdi. Bu sebeple birçok kişi EPDK şikayetlerinin dikkate alınıp alınmadığını merak etti. Konu kapsamında EPDK şikayetleri değerlendirilecek mi sorusu merak edilirken konuyla ilgili olarak EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından açıklama yapıldı. Yılmaz gelen şikayetlerle ilgili olarak “1 Ocak'tan itibaren geçerli olan tariflerin aralık faturalarına yansıtıldığı yönünde kurumumuza şikayetler geliyor. Şirketlerin faturaları hesaplama yöntemi bellidir. Hiçbir şirket bu metodun dışına çıkamaz. Vatandaşlarımızın en ufak bir tereddüdü varsa internet sitemizdeki fatura hesaplama modülünü kullanmasını ve herhangi bir hata tespit etmesi halinde kurumumuza yazılı olarak başvurmasını bekliyoruz. Fatura tutarını etkileyen husus, faturanın hangi tarihte tanzim edildiği değil, tüketimin hangi tarihte yapıldığıdır. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Tüketim periyodunun artması veya eksilmesi bir adaletsizlik oluşturmaz. Hiçbir görevli tedarik şirketi de belirlenen tarifelerden farklı bir fatura hesaplama yaparak kendisine ilave bir gelir oluşturamaz. Ancak hatalı faturalandırmaya da kesinlikle göz yummayız, süreci titizlikle takip edeceğiz. Her tüketici, kullandığı ayın tarifesine göre elektrik faturası öder. Farklı ayın tarifesini uygulayan şirket ağır bedel ödemek durumunda kalır.” İfadelerini kullandı. Ayrıca faturasında hata olduğunu düşünen kişiler EPDK sayfasında yer alan fatura hesaplama modülü ile faturalarını kontrol edebilirler. Bu sayede gelen şikayetlerin azaltılması ve konu hakkındaki soru işaretlerinin giderilmesi beleniyor. Birçok kişi elektrik zamlarının ardından gelen faturaları şaşkınlıkla karşıladı. Bu sebeple şikayetler artsa da konuyla ilgili olarak herhangi bir hata yapılmadığını gören kullanıcılar sıkıntılarını sık sık dile getirdi. Bu sebeple elektrik faturalarında azalma olup olmayacağı merak ediliyor. Konuyla ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.