Safranbolu'da 'Telafide Ben De Varim' Etkinlikleri

Milli Egitim Bakanliginin 2023 Vizyonu dogrultusunda salginin olusturdugu akademik, fiziksel, sosyal ve duygusal kayiplari giderilmek ve ortaya çikan ögrenme açiklarini kapatmak amaciyla hayata geçirilen ve yaz dönemini kapsayan "Telafide Ben de Varim" etkinlikleri, Karabük’ün Safranbolu ilçesindeki okullarda da 5 Temmuz tarihi itibariyle basladi.

Safranbolu'da 'Telafide Ben De Varim' Etkinlikleri
Ilçe Milli Egitim Müdürü Hasan Gümüs, ilçedeki okullarda yürütülen" Telafide Ben de Varim" etkinlikleri kapsaminda ögrencilerle bulustu.

Ögrencilerin etkinliklerine katilan, onlarla birlikte oyunlar oynayan Ilçe Milli Egitim Müdürü Gümüs, “Pandemi dolayisiyla zor bir yili geride biraktik. Ögrencilerimiz yaz tatiline girdiler. Bakanligimiz, ögrencilerimizde olusan akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel kayiplari gidermek amaciyla bu yaz tatili boyunca okullarimizda bir çok etkinlik baslatti. Ögrencilerimiz okullarinda yaz boyu ’Telafide Ben de Varim’ etkinlikleri kapsaminda yüzmeden akil zeka oyunlarina, doga ve çevre yürüyüsünden müze egitimine, drama ve sanat etkinliklerinden bilim, teknoloji, astronomi ve uzay etkinliklerine, yazarlik egitiminden temassiz çocuk oyunlarina yüzlerce etkinlikten istifade edebilecekler. Salgin döneminde ilçemizdeki okullarimiza robotik kodlama, resim ve müzik atölyesi gibi 12 adet tasarim beceri atölyesi kazandirdik. Ögrencilerimiz basta bu atölyeler olmak üzere okullarimizin tüm imkânlarindan faydalanabilecekleri gibi ilçemizin tarihi ve dogal güzelliklerinden ve imkânlarindan da yararlanabilecekler. Ögrencilerimizin güzel bir yaz dönemi geçirmesi için okullarimiz tüm hazirliklarini yaptilar. Diger kurum ve kuruluslarla is birligi içinde bu yaz egitim bir senlige dönüsecek. Okullarin kapilari yaz boyu tüm ögrencilerimize açik kalacak. Okullarimizda bu egitimleri ve etkinlikleri planlayan ve uygulamaya baslayan bütün yönetici ve ögretmenlerimize, bu etkinliklere ilgi göstererek okullarimizi senlendiren ögrencilerimize ve ilgileri ve desteklerinden dolayi velilerimize sükranlarimi sunuyorum. Ögretmen ve ögrencilerimize iyi bir yaz dönemi geçirmelerini diliyorum” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.