MÜSIAD IBF, Azerbaycan'da Uluslararasi Is Forumu Düzenleyecek

Azerbaycan KOBIA ile MÜSIAD IBF, Bakü'de uluslararasi is forumu düzenlenebilmesi için memorandum imzaladi.

Müstakil Sanayici ve Is Adamlari Dernegi (MÜSIAD) tarafindan kurulan Uluslararasi Is Forumu (IBF), bu yilin ekim ayinda Azerbaycan'da uluslararasi is forumu düzenleyecek.

IBF ile Azerbaycan Küçük ve Orta Ölçekli Isletmelerin Gelistirilmesi Ajansi (KOBIA) arasinda, uluslararasi is forumunun düzenlenmesi için memorandum imzalandi.

Bakü'deki imza törenine katilan MÜSIAD Kurucu Baskani ve IBF Baskani Erol Yarar, IBF'nin dünyanin dört yaninda is forumlari düzenledigini hatirlatarak, "Malezya'dan Misir'a Fas'tan Bosna-Hersek'e kadar çok sayida forum yaptik. Insallah bu yil da Bakü'de KOBIA ile bunu gerçeklestirecegiz. Kardes ülke Azerbaycan'la beraber insallah dünya is adamlarini Bakü'ye getirecegiz, çok büyük bir organizasyon olacak. Iki ülkenin iktisadi boyutunu gelistirmek için önemli bir asama olacagina inaniyorum." dedi.

KOBIA Baskani Orhan Memmedov, IBF'nin Bakü'de düzenlenecek olmasindan memnuniyet duyduklarini belirterek, "KOBIA olarak biz seref duyuyoruz ki hem Türkiye’den hem de dünyanin birçok yerinden is adamlari Bakü‘nün yatirim potansiyelinden haberdar olacak. Katilimcilarin hem Azerbaycan’in ticari iliskileri hakkinda bilgileri olacak hem de biz ticaret potansiyelimizi artirma imkani bulacagiz." ifadelerini kullandi.

MÜSIAD Azerbaycan Baskani Abdurrahman Uzun, derneklerinin tecrübesini Azerbaycanli is adamlarina aktarmak istediklerini vurgulayarak, iki ülke is adamlarinin kardeslik bilincini ortaklik kültürüyle zenginlestirme arzusu içerisindeyiz. IBF'nin, iki ülke is adamlarinin birlikte üçüncü ülkelerde is yapabilme firsati verecegine inaniyoruz." diye konustu.

Konusmalardan sonra Yarar ve Memmedov, is forumunun birlikte düzenlenebilmesi için memorandum imzaladi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.