Gaziantep'te 3 Hafta Önce Dogan 'Dünya' Bebek, Ailesini Bekliyor

Gaziantep'te yaklasik 3 hafta önce dogan "Dünya" bebegin ailesine ulasilamiyor.

Gaziantep'te 3 Hafta Önce Dogan 'Dünya' Bebek, Ailesini Bekliyor
Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesinde 14 Haziran Pazartesi günü T.S. tarafindan sezaryenle kiz bebek dünyaya getirildi. Bebek, dogumdan sonra solunum yetersizligi nedeniyle özel bir hastaneye sevk edildi.

Kuvözde tedaviye alinan bebegin annesi ise Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesindeki tedavisinin ardindan taburcu edildi.

Daha sonra bebegin yanina ziyaretçi gelmedigini gören özel hastanenin çalisanlari, bilgi vermek için annesine ulasmaya çalisti ancak basarili olamadi. Ihbar üzerine çalisma baslatan polis ekiplerinin ulastigi T.S'nin ailesi de kizlariyla uzun süredir görüsmedikleri ve bebek hakkinda fikirlerinin olmadigini söyledi. Polisin sorusturmasi devam ediyor.

Tedavisi tamamlanan ve "Dünya" adi verilen bebege ise hastane çalisanlari bakiyor.

Özel hastanenin Yeni Dogan Ünitesi Sorumlu Hemsiresi Seyma Bayram, AA muhabirine, bebegin annesiyle henüz tanisamadiklarini ve hiçbir sekilde irtibat kurmadiklarini söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Il Müdürlügü ile irtibat halinde olduklarini belirten Bayram, sunlari kaydetti:

"Annesinin bebekle hiçbir sekilde görüsmedigini ve bebegi birakip gittigini ögrendik. Anneannesine ulastik, onlar da bebegi istemediklerini söylediler. Su an taburcu olmasi gerekiyor ama ailesi olmadigi için biz ona annelik yaptik. Buradaki herkes ona anne, baba, kardes oldu. Bizim için mutluluk kaynagi oldu, kucagimizdan indirmiyoruz. Ona Dünya ismini verdik. Hastanenin odagi haline geldi. Onunla duygusal bag kurduk. O bizim dünyamiz oldugu için, biz ona dünya ismini verdik. Giderse üzülürüm. Benim de bir kizim var ve onu da kizim yerine koyuyorum."

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.