Çin Tibbi Ile Bel Ve Boyun Fitigina Çare Oluyor

Türkiye’ye geldikten sonra Islamiyet’i seçerek Çin tibbinin sagladigi masaj yöntemleriyle en umutsuz vakalara bile umut olan Çinli doktor Nuh Luo, biçak altina gerek kalmadan bel ve boyun fitigini tedavi ediyor.

Çin Tibbi Ile Bel Ve Boyun Fitigina Çare Oluyor
7 yil önce ayak bastigi Türkiye’ye beraberinde Çin tibbini da getiren Doktor Nuh Luo, her türlü kas ve eklem sorunundan muzdarip hastalara sifa oluyor. Ülkemize geldikten sonra Islam’i seçen Çinli doktor, zaman içinde ün kazanarak, sadece Istanbul degil uzun yillardir çevre illerden de çok sayida hastayi tedavi etti. Türk insanini sicakkanli ve samimi buldugu için Türkiye’ye yerlestigini ifade eden Nuh Luo, Çin tibbi ve uyguladigi tedaviler hakkinda bilgiler verdi.

Çin’de iki çesit doktor olduguna dikkat çeken Doktor Luo, “Biri sizin nabziniza bakarak rahatsizliginizi ögreniyor ve o hastaliga uygun bitkisel karisimlar yapiyor. Digeri de insanlarin vücudundaki noktalari ögreniyor ve bunun üzerinden hastaliginiza uygun olan masaj ve akupunktur tedavisini uyguluyor. Ben de bu vücut üzerindeki noktalar üzerinden ilerleyen egitimi aldim” dedi.

Türklerin yapi olarak Çinlilere benzedigini belirten Nuh Luo, Yemeklerimiz de birbirine benziyor. Yabanci gelmedigi için burayi sevdim, begendim ve kalmaya karar verdim. Ayrica isimi de burada sürdürmeye karari aldim” diye konustu.

Dünyanin her yerinde bu tedavi sekline ihtiyaç oldugunu vurgulayan Çinli doktor, “Yüzyil önce Çin de bu tibbi kullanmiyor onun yerine modern tibbi tercih ediyordu. Çünkü daha çabuk sonuca ulasiliyor. Agrin olunca bir igne ile hemen kesiliyor. Iyi oldu gibi gösteriyor ama tam olarak öyle degil. 30-40 yil önce Çin’de bu tip basladi.

Çünkü artik modern tibbin her seyi çözemedigini anladi” seklinde konustu.

Türkiye’de en çok bel ve boyun fitigi gibi kas hastaliklarindan sikayetler aldigini dile getiren Doktor Nuh Duo, “Biz her türlü kas ve eklem sorunlarina cevaben masaj yoluyla tedaviler uyguluyoruz. El vasitasiyla vücuttaki bütün noktalara bakiyoruz ve sorunun nerede oldugunu anlayarak ona uygun masajlar yapiyoruz. Bazi yerlerde tikaniklik, sertlik; bazi yerlere de kan gitmedigini teshis ediyoruz. Bunun sonucuna göre de masaj ya da kupa vasitasiyla sifa bulmalarini sagliyoruz” dedi.

“Yürüyemeyen hastalar tedavi sonrasi eski günlerine geri dönebiliyor”

Kisiden kisiye degismekle birlikte çok büyük sikintilar olmadigi takdirde yedi seansta önemli bir yol kat ettiklerine vurgu yapan Nuh Luo, “Çok agrili ve ileri derecedeki hastaliklarda seanslar 3-4 ay sürebiliyor. Neredeyse yürüyemeyen insanlar bile tedavi sonrasinda yürümeye basliyor. Insanlar genelde bel ya da boyun fitigi için son asamaya kadar ameliyat olmaz. En son noktada ameliyat yapilabilir. Yeni çagda insanlarimiz hareketsiz kaldigindan dolayi kaslarimiz çok zayifliyor ve ortadaki kemik tutmuyor. Fakat çok agrili bir süreç geçiriyorlar. Bize ulastiklarinda biz de o kaslari uyguladigimiz tedavilerle birlikte eski güçlü haline getiriyoruz ya da omurilik ile ilgili bir yamukluk varsa onu düzelterek insanlari eski haline getirebiliyoruz” ifadelerini kullandi.

Saglikli bir yasam için aktif kan dolasimi önemli!

Kan dolasiminin her zaman iyi olmasi gerektiginin altini çizen Nuh Luo, “Hasta olmadan önce saglikli yasamak ve herkesin kendi vücudunu tanimasi lazim. Aksamlari saat 23.00’dan sonra mümkünse uyumaliyiz. Az yemeliyiz, sabahlari da spor ya da egzersiz yapmak sagligimiza iyi gelir. Biraz terleyip dusa girip sonrasinda ise gitmeliyiz. Çünkü o terleme vücuttaki kan dolasimina yardimci olur. Kan dolasimi çok önemli, eger kan dolasimi olmazsa içimizdeki kirli kani atamayiz ve bu durum da hastaliklara sebebiyet verir” seklinde konustu.

Eklem ve romatizma için dünyada kesin sifa veren bir ilaç bulunmadigini ifade eden Luo, “Eski Çin tibbinda yakimiz var. O bölgeye ates tutarak yaki yapiyoruz. Bu sayede içerideki kötü kani yok ederek agrili bölgenin rahatlamasini sagliyoruz” dedi.

“4 yildir yanlis tedavi görüyormusum simdi Nuh Beye duaciyim”

Belindeki düzlesmeden dolayi yürümekte güçlük çeken ve kendi islerini yapamayacak kadar agrilari bulunan ancak Çinli doktor Nuh Luo tarafindan tedavi edildikten sonra eski sagligina kavusan T.O., birçok tedavi yöntemine basvurdugunu belirterek, “Hiçbirinden bir sonuç alamadim. Artik ümidimi kesmistim ancak Nuh Bey’in tedavisinden sonra hayata dört elle sarildim” dedi.

2013 yilinda rahatsizlandigini söyleyen T.O., “Doktora gittigimde önce bel fitigi teshisi kondu. Ameliyat olmak istemedigim için tedavi sekillerini arastirmaya basladim. Fizyoterapistlerden yardim alabilecegimi ögrendim. 4 yil boyunca birçok fizyoterapiste gittim. Düzelmedigimi gördükçe gittigim fizyoterapistleri degistirdim ve sonunda hayattan ümidimi kestim. Islerimi yapamaz hale gelmistim ve rahat uyuyamiyordum. Ne yatabiliyor ne de kalkabiliyordum. Sonrasinda Nuh Bey ile tanistim. Bunca yildir bel fitigi olarak bilinen rahatsizligimin aslinda bel düzlesmesi oldugunu söyledi.

Yani ben yillarca yanlis tedavi aliyormusum. Ilk seanstan sonra bile rahatlama hissettim. O gece bile saga sola dönmeye basladim. Bir sonraki seanslarim daha da rahatlamama sebep oldu. Su anda yemegimden tutun da uyumama kadar her seyi normal bir sekilde yapmaya basladim. O yüzden herkese Nuh Bey’i tavsiye ediyorum. Hayata tekrar dört elle sarildim” açiklamasinda bulundu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.