Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantisinda Konustu Açiklamasi (3)

'Bilhassa terörle mücadele alaninda ismini altin harflerle yazdiracak Içisleri Bakanimiz Sayin Süleyman Soylu'ya yapilan itibar suikastlarini, siyasi linç girisimlerini, zulme varan isnatlari kaygiyla izledigimizi, asla ama asla kabul etmedigimizi tarihe not olarak düsmek istiyorum' 'Terörle mücadeleyi dagda tasta, sinir içinde sinir ötesinde cesaretle yürüten bir hükümeti, bir bakani, topyekun tüm güvenlik güçlerimizi 'ama, ancak, fakat' demeden ön sartsiz destekledik, bundan sonra da destekleyecegiz'.

Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantisinda Konustu Açiklamasi (3)
MHP Genel Baskani Devlet Bahçeli, "Bilhassa terörle mücadele alaninda ismini altin harflerle yazdiracak Içisleri Bakanimiz Sayin Süleyman Soylu'ya yapilan itibar suikastlarini, siyasi linç girisimlerini, zulme varan isnatlari kaygiyla izledigimizi, asla ama asla kabul etmedigimizi tarihe not olarak düsmek istiyorum." dedi.

Bahçeli, partisinin grup toplantisinda yaptigi konusmada, terör örgütü PKK’nin siyaset korulugu olanlara sessiz kalamayacaklarini dile getirdi.

"IP'in Baskani anlasilan yine bilye dagitmis, yine mayasi ve mesrebine uygun bir degerlendirme yapmis." diyen Bahçeli, "Nifakla perçinlenmis gezmelerinden vakit buldukça aklinin dibini döken IP Baskani, bizim ve AK Parti’nin HDP’yi seytanlastirdigini ifade etmis. Bu bayan, HDP’nin zaten seytan oldugunu bilmiyor mu? IP’in, HDP’nin dibinde ne isi vardir?" diye sordu.

CHP’nin "küçük beslemesi haline dönüsen" bu parti yönetiminin, HDP’ye sevimli görünme çabasinin siyasi münafiklik, siyasi madrabazlik oldugunu ifade eden Bahçeli, "IP Baskani'nin öylesine bozuk ve buhranli bir dili söz konusudur ki ya ne dedigini kulagi duymuyor ya da duydugunu akli almiyor. Geçen hafta katildigi bir televizyon programinda, 31 Mart seçimlerine giderken Sayin Cumhurbaskani’nin 'toptan Kürtlere terörist’ dedigini iddia eden bu devsirme siyasetçi, halki kin ve nefrete alenen kiskirtarak büyük bir suç islemistir. Bu küstah ve hayasiz üslup Türkiye düsmanlarini sevindirmis, havalara uçurmustur. Ayni üslup PKK’nin ve FETÖ’nün de üslubudur." degerlendirmesini yapti.

IYI Parti Genel Baskani'nin, bu iddiasini ispat etmek zorunda oldugunu dile getiren Bahçeli, "Kürt kökenli kardeslerimize hiçbir devlet veya hükümet yetkilisinin en küçük incitici, en ufak kirici bir ithami olmamis, olmasi akillara dahi gelmemistir." diye konustu. Bahçeli, sunlari kaydetti:

"Geçmiste MHP’yi iftiralarla yaralamaya ve tarihi hüviyetine kara çalmaya azmeden bu müfteriye teröristin kim oldugunu bizzat Kürt kökenli kardeslerim Allah’in izniyle ögretecektir. Kandil ve Pensilvanya arasinda ipten köprü kuranlar bunun bedelini agir ödeyeceklerdir. Kürt’ten terörist olmaz, teröriste Kürt denemez. Diyen varsa bu milletin evladi olamaz. Zira terörün inanci, yöresi, etnik kökeni, mezhebi, ahlaki bahanesi olmaz, olmayacaktir. Terörist PKK’dir, KCK’dir, PYD’dir, YPG’dir, FETÖ’dür, DEAS’tir, DHKP-C’dir.

Kürt kökenli kardeslerimin terör örgütleriyle hiçbir bag ve baglantisi yoktur, 'var' diyen çikarsa biliniz ki vatan hainidir. Terör bir insanlik suçudur. IP’in Baskani Kürt kökenli kardeslerimden kesinlikle özür dilemek mecburiyetindedir. Aksi halde bozguncu, fitneci, millet düsmani olarak ilanihaye anilacak, alnina çalinan kara leke ömrü boyunca çikmayacaktir. Kürtlerle terörü özdes görmek korkunç bir bühtan, affi imkansiz bir cinayettir. Akil yönünden de ahlak yönünden de iflas edenler tek kelimeyle püsküllü beladir. Bu millet öyle bir asalete haizdir ki, gölgesinde oturdugu yapragin bile incinmesine tahammül etmemistir. Siyasi, ahlaki ve vicdani hiçbir ölçü tanimayan, ilkesi, iradesi ve heyecani olmayan, yalan, riya ve istismardan baska sermayesi kalmayan, kimligini kaybetmis, inancini kaybetmis, degerlerini kaybetmis bir siyasetçinin ve siyasi partinin milli hassasiyetleri birakiniz anlatmasini, anlamasi dahi mümkün degildir."

- Soylu'ya destek

Ezkaza Kiliçdaroglu'nun Cumhurbaskani oldugu bir dönemde zalimlerin ve emperyalist çevrelerin 1,5 asirlik projesi olan Kürdistan’in kurulmasi için her seyin tamamlanmis, ihanet kivama gelmis olacagini belirten Bahçeli, tehdidin bu denli agir, tezgahin bu kadar sinsi oldugunu, Türk milletinin bunu asla kabul edemeyecegini ifade etti.

"Zillet ittifakinin ana paydaslarinin, HDP’yi dost görüp sahiplendikleri kadar terörle mücadele eden kahramanlari sahiplenecek milli dirayeti gösteremediklerini" söyleyen Bahçeli, bunun utanç duyulacak bir kirilma ve zaaf oldugunu belirtti.

Bahçeli, Mehmetçige sahip çiktiklari gibi, hükümete, Türk Silahli Kuvvetlerinin serefli komuta heyetine, Türk polisine, Türk jandarmasina, koruculara da sonuna kadar sahip çikma kararliliginda olduklarini belirterek, "Alayinin bir adim arkasindayiz, dönersek de namerdiz." ifadesini kullandi. Bahçeli, sözlerini söyle sürdürdü:

"Bilhassa terörle mücadele alaninda ismini altin harflerle yazdiracak Içisleri Bakanimiz Sayin Süleyman Soylu’ya yapilan itibar suikastlarini, siyasi linç girisimlerini, zulme varan isnatlari kaygiyla izledigimizi, asla ama asla kabul etmedigimizi tarihe not olarak düsmek istiyorum. Kim demis Sayin Soylu yalniz diye? Kim demis Sayin Soylu kimsesiz diye? Türkiye Cumhuriyeti’nin Içisleri Bakani görevini vatan ve millet sevgisiyle yerine getiren, gece demeden gündüz demeden bölücü terörle mücadele eden mert ve milletperver bir devlet adamidir. Hakkinda ne söylenirse söylensin, bizim bölücülerle is tutan, terör örgütlerine hayranlik besleyen odaklarin hayasiz tezviratlarina aldiris etmemiz mümkün degildir. Zelil emel failleri terörle mücadeleyi sekteye ugratma arayisindadir. Zillete batanlar, sütre gerisine saklanip iftira oku atanlar Sayin Soylu’yu yipratma gayesiyle PKK/PYD/YPG’yi selamlarken sirinlik taslama hevesindedir. Geçin bunlari geçin, terörle mücadeleyi dagda tasta, sinir içinde sinir ötesinde cesaretle yürüten bir hükümeti, bir bakani, topyekun tüm güvenlik güçlerimizi 'ama, ancak, fakat' demeden ön sartsiz destekledik, bundan sonra da destekleyecegiz. Bizim bu türden tahrik ve tacizlere karnimiz toktur, tahammülümüz yoktur, mücadele kararliligimiz ise ziyadesiyle çoktur. Biz MHP’yiz, Cumhur Ittifaki’yiz. Ya birlikten beraberlikten yana olacagiz, ya da gerilim ve kavga dolu bir gelecege sürüklenecegiz. Ya kardesligin devamini isteyecegiz, ya da agir bir yikimi göze alacagiz.

MHP ve Cumhur Ittifaki kararini çoktan vermistir. Biz Türk milletinden tarafiz. Biz milli kimlikten yanayiz. Biz bin yillik kardesligin safindayiz. Barismak, kucaklasmak için firsat arayan vatandaslarimi Türkiye ve Türk milleti degerleri etrafinda bulusmaya davet ediyorum. Bu davet huzura davettir. Bu davet 2023’ün Lider Ülke Türkiye’sine davettir."

(Bitti)

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.