Kahramanmaras'ta Gazze'deki Müslümanlar Yararina Kermes Düzenlendi

Insan Hak ve Hürriyetleri (IHH) Insani Yardim Dernegi Kahramanmaras Kadin Kollari Baskanliginca Gazze'deki Filistinlilere destek olmak amaciyla kermes yapildi.

Dernegin Dulkadiroglu ilçesi Ismetpasa Mahallesi'nde bulunan il binasinda düzenlenen kermeste, kadin kollari üyelerinin evde yaptiklari el isi ürünler ile kek, börek, tatli, sarma, reçel, salça ve kurabiye gibi gida ürünleri satisa sunuldu.

Dulkadiroglu Belediye Baskani Necati Okay'in katilimiyla açilisi gerçeklestirilen kermesten elde edilen gelir, zor günler geçiren Gazzeli müslümanlara ulastirilacak.

IHH Insani Yardim Vakfi Kahramanmaras Il Temsilcisi Yusuf Bülbül, dernek olarak Gazzedeki Müslümanlarin yararina kermes düzenlediklerini söyledi.

Gazze halkina ellerinden gelen yardimi yapacaklarini belirten Bülbül, sunlari kaydetti:

"Kahramanmaras IHH olarak kadin kollarimizin hazirladiklari el emegi göz nuru ürünleri bugün burada Gazze yararina satisa sunuyoruz. Dernek binamizda 4 gün boyunca sürecek hayir çarsimiza tüm bagisçilarimizi bekliyoruz. Elde edilen gelirlerle Gazze'deki kardeslerimize insallah yardimci olacagiz. Burada kadin kollarimizin yapmis oldugu birbirinden güzel yemekler var. Fotograf sergilerimiz var ve Mavi Marmara gemisindeki yolcularla yapacagimiz söylesilerimiz olacak. Elde edilen gelir hem yetim çocuklara, hem de son saldirilarda evleri yikilan orada açikta kalan Gazzeli kardeslerimize gidecek. Gazze zaten dünyanin en büyük hapishanesi niteliginde. 2 milyon insan yasiyor. Çok sayida yetim çocuk var neredeyse yetim olmayan bir aile yok. Burada elde edilecek gelirlerin tamami yetim ve öksüz kardeslerimize gidecek."

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.