Vanlı Turizmciler Yerli Ve Yabancı Turistleri Kente Davet Etti

Van'da 15-22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde TÜRSAB öncülüğünde bir araya gelen acente temsilcileri, yerli ve yabancı turistleri Van'a davet etti.

Gevaş ilçesindeki Akdamar Adası'nda açıklama yapan TÜRSAB Doğu Anadolu Bölge Başkanı Cevdet Özgökçe, Turizm Haftası'nda farkındalık oluşturmak amacıyla etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Tüm yerli ve yabancı turistleri ülkenin en güzel coğrafyasında bulunan Van Gölü üzerindeki Akdamar Adası'na davet ettiklerini belirten Özgökçe, çiçek açan badem ağaçlarıyla eşsiz güzelliğe bürünen adayı herkesin görmesi gerektiğini aktardı.

Van'ın, tarihi yapıları, gölü ve doğal güzellikleriyle önemli bir destinasyon olduğunu vurgulayan Özgökçe, şöyle konuştu:

"Konuklarımızı dört gözle bekliyoruz. Koronavirüse karşı bütün tedbirlerin alındığı Van'da, turizm alanında hazırlıklar da tamamlandı. İlimiz geçmişte istenilen düzeyde tanıtılmadı. Amerikalı astronotun, uzaydan çektiği Van Gölü fotoğrafı birinci seçildi. Bu, Van'ın bütün dünyada bilinmesini sağladı ve çok güzel bir reklam oldu. İnanıyorum ki, ilimizde bundan sonra yurt dışından da yeterince misafiri ağırlayacağız. Sektörümüzün, halkımızın bunu sahiplenmesi, bu bilince sahip olması lazım. Van, hem terör hem de koronavirüs açısından güvenli bir şehir. Salgının önlenmesi konusunda ciddi çalışmalar yapıldı. Terörle ilgili zaten hiçbir sorunumuz yok. Van, gerçek anlamda güvenli bir şehir. Bu kapsamda bütün misafirlerimizi Van'a bekliyoruz." dedi.​​​​​​​

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI