Tarihi Haralarin Oldugu Alandaki Park Açilisi Yapilmadan Doldu Tasti

Sivas’ta tarihi haralarin restore edildigi alanda insa edilen Hamidiye Kültür Parki ziyaretçi akinina ugradi.

Tarihi Haralarin Oldugu Alandaki Park Açilisi Yapilmadan Doldu Tasti
Osmanli sultanlarindan 2’nci Abdülhamid döneminde saraya at yetistiren tarihi haralarin restore edildigi alanda insa edilen park büyük ölçüde tamamdi. Sivas-Ankara karayolu Nuri Demirag Havaalani Kavsagi yakinlarinda bulunan tarihi Haralar bölgesindeki 251 bin metrekarelik alana kurulan Hamidiye Kültür Parki ziyaretçilerin begenisini topladi. Sehrin stresinden uzak bir hafta sonu geçirmek için vatandaslarin akin ettigi park, 11 tescilli yapi ve 22 özgün projeyi de içerisinde barindiriyor. Sehrin önemli tarihi yapilarinin minyatürlerinin bulundugu alan da bir hayli dikkat çekiyor.

“Sivas’a çok büyük kazanç olacak”

Ailesiyle birlikte parka gezmeye gelen Göksel Korkmazgil, “Önceden burasi çok atil gibiydi, Sivas’a ilk giren insanlarin izlenimi çok degisik oluyordu. Havalimanindan giripte bu çehreyi görünce inanin Sivas’a çok büyük bir kazanç olacak. Sehrin disinda böyle bir yerde, açik havada ailemizle beraber toplu yürüyüs yapacak, zaman geçirecek, ne kadar yürüdügümüzün farkina vardirmayacak güzellikler oldugu için Sivas’imiza çok büyük bir deger katmis. Yetkililere tesekkür ediyorum” diye konustu.“Sivas’in girisine yapilmasi çok güzel olmus”

Sivas’in girisine yapildigi için disardan gelen insanlarin sehrin güzelliklerini görecegini söyleyen Fatih Bilmez ise, “Çok güzel bir yer olmus. Çocuklarin düzenli gezebilecegi, eglenebilecegi, insanlarin hafta sonlari aileleriyle birlikte gelip dogal güzellikleri paylasabilecegi çok iyi bir yer olmus. Sivas’in girisine yapilmasi çok güzel olmus, havaalanindan gelen insanlarin, Sivas’a giris yapan insanlarin burayi görmesi, Sivas’in güzelliklerini tanimasi, Valilik binasini, Kongre binasini ve bu tarz güzellikleri görmesi açisindan bayagi güzel bir yer olmus. Öncelikle ailemle beraber parki gezdik, dogal güzelliklerini gezdik. Çocuklari getirdim oyun oynamasi, gezmesi için. Esimle beraber burayi gezdik” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.