Bilecik'te 4 Bin 417 Ögrenci Yetenek Taramasi Yapildi

Bilecik Gençlik ve Spor Il Müdürü Yasin Özdemir, il genelinde Türkiye Sportif Yetenek Taramasi ve Spora Yönlendirme Programi kapsaminda 4 bin 417 ögrenci taranarak, yetenekli 450 ögrenci programdan yararlanmaya hak kazandigi söyledi.

Bilecik'te 4 Bin 417 Ögrenci Yetenek Taramasi Yapildi
Gençlik ve Spor Bakanligi ile Millî Egitim Bakanligi arasinda imzalanarak yürürlüge giren is birligi protokolü kapsaminda 81 il ve ilçelerinde gerçeklestirilen Türkiye Sportif Yetenek Taramasi ve Spora Yönlendirme Programi Bilecik’te düzenlendi.

Program hakkinda bilgi veren Bilecik Gençlik ve Spor Il Müdürü Yasin Özdemir, "Program kapsaminda çocuk ve gençlerimizi sporla tanistirarak sporu genis kitlelere yaymak, toplumda spor yapma kültürünü yerlestirerek çocuk ve gençlerimize sporu sevdirmek, spora baslama yasinda bulunan yetenekli çocuklari tespit ederek spor branslarina yönlendirmek ve yetenekli çocuklarimizi üst düzey sporcu olarak yetismeleri amaçlanmaktadir. Türkiye geneli yapilan iki tarama sonunda 14 bin 500 ilkokulda yetenek taramasi programi kapsaminda 1 milyon 226 bin 503 çocugun taramasi yapildi. Ilimizde 4 bin 417 ögrenci taranarak yetenekli 450 ögrenci programdan yararlanmaya hak kazandi. Egitimlere devamlilik oraninda ise Ilimiz Türkiye 4’üncü olma basarisini gösterdi. Pandemi nedeniyle 11 antrenör ve egitim grubuyla uzaktan gerçeklestirilen egitimler bakanligimizin egitimlerin tekrar saha ve salonda yapilmasi yönünde karar almasiyla 25 Ekim tarihinden itibaren merkez ve ilçelerimizde 11 antrenman grubu hazirlanarak egitimleri baslanacak. Yüz yüze egitimin baslayacak olmasi nedeni ile il müdürlügümüz koordinatörlügünde Bilecik ve Bozüyük’te bilgilendirme egitimi gerçeklestirildi.

Program kapsaminda egitim alacak sporcularimizin aileleri ile gerçeklestirilen egitimlerde programin içerigi hakkinda bilgilendirme yapildi" dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.