Pursaklar'da 'Reis'ten Şiirler' Gecesi

Pursaklar Belediyesince, "Reis’ten Şiirler" programının ikincisini düzenledi.

Abdürrahim Karakoç Kültür Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum gününde yapılan programa, Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve Ak Parti İlçe Başkanı Servet Türkayık’ın yanı sıra belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve davetliler katıldı.

Programda, Pursaklar Gençlik Akademisi öğrencileri ve ilçedeki çeşitli okullardan öğrenciler Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç ve Mehmet Akif Ersoy’un şiirleri başta olmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce seslendirdiği şiirleri okudu.

Çetin, burada yaptığı konuşmada, gelenekselleştirilecek olan gecenin özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum gününde yapıldığını ifade etti.

Gençlerin, gelenek ve inançlarına bağlı yetişmesi gerektiğini vurgulayan Çetin, "Rahmetli Erbakan hocamızın da ölüm yıl dönümü bugün. Onu da anmadan geçemeyeceğiz biz. Çünkü bu davanın gerçekten öncülüğünü yapmış, bugün Türkiye’de çok değerli insanların yetişmesine vesile olmuş değerli bir büyüğümüz. Rabbim mekanını cennet etsin." diye konuştu.

Çetin, seslendirilen şiirlerin ekseriyetinin milli ve manevi değerlere sahip çıkan çok değerli büyüklerin şiirleri olduğuna dikkati çekerek, "Gençliğimizin bunlarla büyümesi, kendilerine bunları hedef seçmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü örfünden, adetinden, geleneğinden, inancından kopmuş bir gençlikten istikbalde bir şey bekleyemeyiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Şiir dinletisinin ardından öğrencilere günün anısına plaket verildi, hatıra fotoğrafı çektirildi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.