KPSS şifresi Fethullah Gülen'in kitabında mı verildi?

2010 yılındaki Kamu Personeli Seçme Sınavında usulsüzlük yapıldığı yönündeki iddialarla ilgili soruşturmalar devam ediyor. Soruşturma dosyasına Fethullah Gülen'in yazdığı bir kitap da girdi.. Bakın o kitapta hangi şaşırtıcı ifadeler yer alıyor?

KPSS şifresi Fethullah Gülen'in kitabında mı verildi?
KPSS şifresi Fethullah Gülen'in kitabında mı verildi?
Fethullah Gülen'in ilk kez 2001'de basılan 'Fasıldan Fasıla' isimli kitabı Kamu Personeli Seçme Sınavını yeniden gündeme getirdi. Kitabın 'Rüya Hakikatı' başlıklı bölümünde ilginç sözler yer alıyor.. Fethullah Gülen, söz konusu yazıda meselâ, bazı kimseler, daha sonra kazanacakları bir başarıyı, çok öncesinden rüyalarında görebilmekte ve gireceği imtihan sorularını bütün ayrıntılarıyla müşahede edebilmektedirler.' diyor.. Fethullah Gülen'in bu sözleri paralel yapıya yönelik bir mesaj olarak niteleniyor.

Bu arada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmayla ilgili açıklamasında çarpıcı ifadelere yer verilmişti.. Kamu Personeli Seçme Sınavı tarihinde hiçbir dönemde eğitim bilimleri alanında 120 sorunun 120'sini ve 119'unu doğru cevaplayan olmadığı halde, 2010 sınavında 350 kişinin 120 sorunun 120'sini de doğru cevapladığı tespit edildi..

Açıklamada, soruşturmaya konu 2010'daki KPSS'de 100 ve üzeri net doğru yapan 3 bin 227 kişi bulunduğu hatırlatıldı ve bunlardan 616'sının halen devlet memuru olduğu belirtildi. soruşturma savcısı Yücel Erkman, 'Bunların hepsinin kopya çektiğini söylememiz mümkün değil. araştırıyoruz' demişti.

KPSS şifresi Fethullah Gülen'in kitabında mı verildi?