Erkan Tan'dan HDP Eş Genel Başkanlarına sert çıkış

Beyaz TV sunucusu Erkan Tan, Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde Osmanlı Devleti için "Almanya'nın kuklası" ifadesini kullanan HDP Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş'a sert çıktı.

Erkan Tan'dan HDP Eş Genel Başkanlarına sert çıkış
Çanakkale Zaferi'nin 100. yılında HDP Eş Genel Başkanları tarafından yapılan ortak açıklamada, Osmanlı Devleti için 'Almanya'nın kuklası' ifadesini kullanılmıştı.

HDP Eşbaşkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş imzalı bu açıklamaya tepkiler sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanlarına 'Şuursuzlar' dedi.

Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş'a en sert tepki gösterenlerden biri de Beyaz TV sunucusu Erkan Tan oldu.

Usta sunucu bugünkü Erkan Tan Vakti programında, 'Gelde patlama kardeşim' diyerek şunları söyledi:

'ALLAH BUNLARI ISLAH EYLESİN'

'Bre zalimler, bre gafiller. O 'kukla' dediğiniz Osmanlı Devleti'nin vatadaşları arasında sizin dedeleriniz de sizin babalarınız da vardı. Çanakkale'de şehit olanların künyelerine git bak! Diyarbakırlı var, Silvanlı var, Mardinli var, o zaman imparatorluğun parçası olan Musullu var, Kerküklü var, Erbilli var. Bre gafil Eş Genel Başkanlar ve zalim Eş Genel Başkanlar! Kendi babanızı da kendi dedenize de hakaret ediyorsunuz. Onların mücadelesini de küçümsemiş, aşağılamış oluyorsunuz. Farkında mısınız bre gafiller? Allah orada şehit olanları rahmetiyle ve merhametiyle muamele eylesin. Bu HDP Eş Genel Başkanlarını da Allah ıslah eylesin. Söylediğiniz o cümlelerden hiç mi utanmıyorsunuz, hiç mi sıkılmıyorsunuz?'
BEYAZ GAZETE