Termik Santrale Karşı İnsan Zinciri

Bartın’ın Amasra ilçesine yapılması düşünülen termik santrale karşı çıkan vatandaşlar, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde insan zinciri oluşturdu.


Bartın’ın Amasra ilçesine yapılması düşünülen termik santrale tepki gösteren Bartın ve Amasra halkı, Bakacak tepesinden Amasra ilçe merkezine kadar insan zinciri oluşturmak için bir araya geldi. Bartın ve Amasra’dan hareket eden otobüslerle Bakacak tepesinde toplanan kalabalık, sloganlar eşliğinde insan zinciri oluşturdu. Bartın Platformu’nca organize edilen eyleme yüzlerce vatandaş katıldı.

Platform görevlileri tarafından dağıtılan toz maskelerini yüzlerine takan eylemciler, kirli hava solumak istemediklerini, Amasra’ya yapılması düşünülen santrali yaptırmayacaklarını belirtti.

Katılımcılar, yoğun yağmura rağmen eyleme devam etti. Kalabalık nedeniyle zaman zaman tıkanan trafik, jandarma ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kısa sürede açıldı. Oluşturulan insan zincirinin ardından Amasra ilçe merkezinde toplanan kalabalık dağıldı.

Amasra Belediye Başkanı Mehmet Emin Timur ve Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çetin de eyleme katılarak destek verdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.