DEM'li belediye TC ibaresini kaldırdı! İlk icraatları bu oldu
31 Mart'ta gerçekleştirilen yerel seçimlerde Şanlıurfa'nın Ceylanpınar Belediyesi'ni kazanan DEM Parti, ilçede ilk icraatını gerçekleştirerek belediye girişinde bulunan levhadan TC ibaresini kaldırdı. TC ibaresinin kaldırılması büyük tepkilere neden oldu.
![DEM'li belediye TC ibaresini kaldırdı! İlk icraatları bu oldu](https://images.beyazgazete.com/haber/2024/5/10/20240510_dem-li-belediye-tc-ibaresini-kaldirdi-ilk-icraatlari-bu-oldu_m.jpg?time=03:27:37)
![DEM'li belediye TC ibaresini kaldırdı! İlk icraatları bu oldu](https://images.beyazgazete.com/haber/2024/5/10/20240510_dem-li-belediye-tc-ibaresini-kaldirdi-ilk-icraatlari-bu-oldu.jpg)
BÜYÜK TEPKİLERE NEDEN OLDU
Tabelada Türkçe, Kürtçe ve Arapça Ceylanpınar Belediyesi yazıları yer aldı. . TC ibaresinin kaldırılması büyük tepkilere neden oldu.