%52,14

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

%52,14

26.813.507 Oy
%47,86

KEMAL KILIÇDAROĞLU

%47,86

24.614.448 Oy

Diyarbakir'da Gelecek Partisi Ve Güç Birligi Partisi'nde Istifa Rüzgari

Türkiye’de 28 Mayis Cumhurbaskanligi seçimlerine sayili günler kala Diyarbakir’da Millet Ittifaki’ndaki partilerinden AK Parti’ye katilim oldu.

Diyarbakir'da Gelecek Partisi Ve Güç Birligi Partisi'nde Istifa Rüzgari


Diyarbakir’da Güç Birligi Partisi Diyarbakir Il Baskani ve 1. Sira Milletvekili adayi MYK üyesi Ensari Büyükhan ve Gelecek Partisi Kulp Ilçe Baskani Müserdin Olcum, partilerinden istifa ederek AK Parti’ye katildi.

AK Parti’ye katilim saglayanlar arasinda üyelerinin de bulundugu belirtildi.

AK Parti’ye katilan yeni üyelere rozetlerini 28. Dönem AK Parti Diyarbakir Milletvekili Galip Ensarioglu takti. AK Parti Diyarbakir Seçim Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen programda, Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’a 28 Mayis’ta destek çikacagi ifade edildi.

Partilerinden istifa eden Olcum ve Büyükhan için Cumhur Ittifaki’na katildiklari için hizmet kervanina katildiklarini ifade eden Ensarioglu, “Güç Birligi Partisi Diyarbakir Il Baskani ve 1. Sira Milletvekili adayi MYK üyesi Ensari Büyükhan ve Kulp Gelecek Partisi Ilçe Baskani Müserdin Olcum, bugün partilerinden ayrilarak kendi kitlesi ve üyeleriyle birlikte AK Parti’ye katilmak ve Cumhur Ittifaki’na destek olmak amaciyla kendilerinin rozetlerini taktik. Cumhur Ittifaki’na katildiklari için hizmet kervanina ve bu millete hizmet yolunda yoldasimiz olduklari için kendilerine tesekkür ederiz” dedi.

Partisinden ayrilisini “Millet Ittifaki’nda terör destekçileri bulunmaktadir” sözleriyle açiklayan Gelecek Partisi Kulp Ilçe Baskani Müserdin Olcum, 28 Mayis tarihinde Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’a destek vereceklerini dile getirdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI