Aksehir'de Sehitleri Anma Günü Etkinlikleri

Konya’nin Aksehir ilçesinde, 18 Mart Sehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. Yil dönümünde sehitler törenle anildi.

Aksehir'de Sehitleri Anma Günü Etkinlikleri
Aksehir’de Çanakkale Zaferi’nin 108. yildönümü ve Sehitleri Anma Günü etkinlikleri Aksehir Sehitligi’nde çelenklerin konulmasiyla basladi.

Sehitlikteki törene Ilgin Kaymakami ve Aksehir Kaymakam Vekili Aytekin Yilmaz, Garnizon Komutani Albay Tolga Yuvali, Belediye Baskani Salih Akkaya, ilçe protokolü, askeri ve sivil erkan ile sehit aileleri, gaziler ve yakinlari katildi.

Törende saygi durusunda bulunularak, saygi atisi yapildi. Istiklal Marsi’nin okunmasindan sonra törende günün anlam ve önemini belirten konusma yapildi. Törende Ilgin Kaymakami ve Aksehir Kaymakam Vekili Aytekin Yilmaz sehitlik defterini imzaladi. Daha sonra sehitler için Kur’an-i Kerim okunarak, dua edildi. Törene katilan protokol tarafindan sehit mezarlarina karanfil birakildi. Sehitlikteki törenin ardindan Aksehir Kültür Merkezinde, Aksehir Haci Siddika Baysal Fen Lisesi tarafindan hazirlanan program gerçeklestirildi.

Programda, düzenlenen resim, siir ve kompozisyon yarismalarinda dereceye giren ögrencilere ilçe protokolü tarafindan ödülleri verildi.

Son olarak ilçedeki sehit aileleri ve gaziler onuruna kaymakamlik ve belediyenin organizasyonuyla bir yemek verildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI