BTM Dünyanin En Iyi 5 Kuluçka Merkezinden Biri Seçildi

Bilgiyi Ticarilestirme Merkezi (BTM), 90 ülkedeki 600’den fazla kuluçka ve hizlandirma merkezi verilerinden olusturdugu endeks ile otorite kabul edilen UBI Global’in bugün açikladigi listede, dünyanin en iyi 5 kuluçka merkezi arasina girdi.

BTM Dünyanin En Iyi 5 Kuluçka Merkezinden Biri Seçildi
Bilgiyi Ticarilestirme Merkezi (BTM), bu zamana kadar dünyadaki tüm kuluçka merkezlerinin ulasmak istedigi nihai noktaya 5 yilda ulasti.90 ülkede 600’den fazla kuluçka ve hizlandirma merkezinin verileri ile bir endeks olusturan ve bu konuda dünyanin en saygin kurumlarindan biri olan Isveç merkezli UBI Global, BTM’yi üniversiteler de dahil kamu ve özel sektör kuluçka merkezleri arasinda “Dünyanin En Iyi 5 Kuluçka Merkezinden Biri” olarak ödüllendirdi.

Istanbul Ticaret Odasi (ITO) tarafindan girisimciligin desteklenmesi amaciyla kurulan BTM’nin elde ettigi bu basariyi, ITO ve BTM Baskani Sekib Avdagiç duyurdu.

ITO Baskani Avdagiç yaptigi açiklamada, “Bu ödülle birlikte tescillenmistir ki, ITO’nun gurur projesi BTM, son 5 yilda yaptigimiz çalismalarla Türk girisimciliginin küresel yarista onur projesi olmustur. Alinan bu ödül, kuluçka merkezlerinin de gelmek istedigi zirve noktayi gösteriyor. BTM bu ödülle, global bir merkez oldugunu tüm dünyaya kanitladi” ifadelerini kullandi.

Bu ödülün Cumhuriyetin 100’üncü yilinda kazanilmasini ayrica anlamli bulduklarini belirten Avdagiç, söyle devam etti: “BTM, 2019 yilinda da yine UBI Global tarafindan, Dünyanin En Çok Gelecek Vaat Eden Merkezi seçilmisti. BTM, o dönemde aldigi bu ödülün ne kadar yerinde oldugunu üzerinden üç yil geçmeden kanitladi. Ve bugün yine UBI Global tarafindan dünyanin en iyi kuluçka merkezleri arasinda ilk 5’e girmeyi basardi. BTM’nin dünyanin en iyi 5 kuluçka merkezinden biri oldugu artik resmi olarak tescillendi.”

BTM Genel Müdürü Ibrahim Elbasi da BTM’nin bu basarisindan dolayi son derece gururlu olduklarini ifade ederek, “BTM bundan 6 yil önce sadece Türkiye’de degil, dünyada öncü bir kurulus olma vizyonuyla kuruldu. Bu ödül bu anlamda bizim için çok degerli. Bu ödül sadece BTM’nin degil, ayni zamanda Türkiye’deki tüm girisimci ve yatirimcilarindir” dedi.

BTM’nin basarisi globalde de tescillendi

UBI Global, inovasyon merkezlerinin nerede bulundugunu belirlemek, onlari basarili kilan seyleri ögrenmek ve paylasmak için 2013 yilinda Isveç’in baskenti Stockholm’de kuruldu. Bu konuda dünyanin en önemli olusumu olarak gösterilen kurulus, ‘benchmark’ çalismalarini baslatarak kuluçka ve hizlandirma programlarinin ortak özelliklerini ortaya çikarmayi amaçliyor. UBI Global, bu çalismalar sonucunda kuluçka ve hizlandirma programlarinin daha cazip hale gelmelerine ve verimliliklerini artirarak yatirim çekebilmelerine katki sunuyor.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI