Sehzadeler Belediyesi Kadina Siddete Karsi Bilgilendiriyor

“Kadina Yönelik Siddetle Mücadele 2022 Yili Faaliyet Plani” çerçevesinde en az 5 milyon erkege kadina yönelik siddetle mücadele alaninda temel bilgilendirme ve farkindalik olusturma egitimleri verilmesi planlanirken; Sehzadeler Belediyesi personeli de ilçedeki esnafa afis ve brosürler dagitarak bilgilendirmelerde bulunuyor.

Sehzadeler Belediyesi Kadina Siddete Karsi Bilgilendiriyor
Içisleri Bakanligi tarafindan 81 Il Valiligine gönderilen genelgede, 2022 yilinda erkek odakli sekilde yürütülecek olan kadina yönelik siddetin önlenmesine iliskin yaygin egitim ve farkindalik çalismalari çerçevesinde en az 5 milyon erkege kadina yönelik siddetle mücadele alaninda temel bilgilendirme ve farkindalik olusturma egitimlerinin verilmesi hedefleniyor. Çalismanin Manisa ayagi ise geçtigimiz günlerde baslamisti. Projede "KadinaElKalkamaz" slogani çerçevesinde hazirlanan video, brosür ve afisler kullanilacak. Kadina yönelik siddetle mücadelede etkinligin ve farkindaligin artirilmasi amaciyla Valilikler koordinasyonunda her il için ayri ayri hedeflenen egitim verilecek. Olusturulacak ekipler tarafindan, kahvehane, kiraathane, kuaför, berber, taksi duraklari, organize sanayi bölgeleri, Is Gelistirme Merkezi (ISGEM) ve fabrikalar, sehir içi ve sehirlerarasi ulasim araçlari, havalimani, gar ve otogarlarin bekleme alanlari, stadyum, spor salonu, hipodrom gibi yerlerde, üniversite senlik, program ve diger etkinliklerinde, yerel festival ve panayirlarda, pazar yerleri ve alisveris merkezlerinde, esnaf, sanayi, ticaret, ziraat, soförler gibi oda teskilatlarinda ve birliklerinde, kamu kurum ve kuruluslarinda, sinema ve tiyatro salonlarinda, halkin yogun olarak bulundugu cadde ve meydanlarda, cuma günleri cami giris ve çikislarinda bulunan erkeklere bilgilendirme ve farkindalik olusturma egitimleri verilerek, brosür dagitilacak. Bunun yaninda fiziksel ve teknik imkanlar dogrultusunda video gösterimleri gerçeklestirilecek.

Çalisma çerçevesinde Sehzadeler Belediyesi ekipleri de ilçede çalismalarina basladi.

Belediye personeli ilçedeki esnaflari ziyaret ederek, hem bilgilendirme yapti hem de brosürler dagitarak, vatandaslarin görebilecegi noktalara afisler asti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.