Sapanca Gölü'nün Essiz Manzarasi Ile Birlesen Fuar Alani Açilisa Gün Sayiyor

Sakarya’da peyzaj ve süs bitkilerinin dünyaya açilan kapisi, bu yil 2’ncisi düzenlenecek fuar için gün sayiyor. Ilki 2021 yilinda 29 bin ziyaretçinin katilimiyla düzenlenen Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatlari ve Ekipmanlari Fuari, Sapanca Gölü’nün essiz manzarasi ile birleserek, yaklasik 37 bin ziyaretçinin begenisini kazanmayi hedefliyor.

Sapanca Gölü'nün Essiz Manzarasi Ile Birlesen Fuar Alani Açilisa Gün Sayiyor


Peyzaj ve süs bitkilerine dair her seyin bulanabilecegi PSB Anatolia Fuari, sektörün bulusma noktasi olmanin yani sira, ziyaretçilerin begenisini kazanmayi sürdürüyor. Bu çerçevede, 2021 yilinda ilki düzenlenen Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatlari ve Ekipmanlari Fuari, bu yil 2’ncisine hazirlaniyor. Sapanca ilçesi Kirkpinar Mahallesi’nde düzenlenecek olan fuar, süs bitkilerinin yaninda; peyzaj tasarim ve uygulama, sert zemin ve dogal tas, aydinlatma, biyolojik gölet ve havuz, üretim ekipmanlari, oyun gruplari, kent ekipmanlari firmalarina ev sahipligi yapiyor. Tüm ihtiyaçlara hizli ve kolay ulasim sunan fuar, 7-10 Eylül tarihleri arasinda Sapanca ilçesi Kirkpinar Mahallesi’nde bulunan 60 bin metrekare alanda yapilacak. Dünyada 3’üncü, Türkiye’de tek olan ve 20 üniversitenin ögrencilerinin katilacagi proje yarismalarina da ev sahipligi yapacak olan fuarda, ayrica birbirinden nitelikli 7 konferansi ziyaretçilerine sunacak. 2021 yilinda 29 bin 200 ziyaretçi agirlayan fuar, bu yil 37 bin ziyaretçi ve yaklasik 225 katilimci firmayi agirlamayi hedefliyor.

"Yaklasik 37 bin kisinin bu fuari ziyaret etmesini bekliyoruz"

Uzun yillar ihracata katki saglamayi hedeflediklerini belirten PSB Anatolia Fuari Koordinatörü Remzi Adiyaman, "PSB Anatolia Fuari olarak bu yil 2’ncisini tertipliyoruz. 225 civarinda bir katilimci firmamiz var ve dis mekandan peyzaj ekipmanlari ile tedarikleri basta olmak üzere birçok genis yelpazeye ait ürünler söz konusu. Yaklasik 37 bin kisinin bu fuari ziyaret etmesini bekliyoruz. Özellikle yurt disi alim heyetleri üzerinde duruyoruz, çok çalistik, çok iyi hazirlandik. Marmara bölgesinde lokasyon olarak çok nokta bir yerdeyiz ve baktigimizda bu bölgedeki hareketlilik ön plana çikiyor. Tabii önemli olan, gelen firmalarimizi mutlu etmek, memnun ayrilmalarini saglamak, ziyaretçilerimize de keyifli günler yasatmak. Sapanca turizm bölgesi olan bir ilçemiz ayrica metropol Istanbul’a da bir saat oldugunu var sayarsak çok avantajli kaliyor. Gelenler, hem fuarda ticaretini yapacaklar, hem de hosça bir tatil niteliginde günler yasamis olacaklar" dedi."Ülkemizde tek, esi benzeri yok"

Fuarda çesitli etkinliklerin yani sira, Türkiye’de tek olan ögrenci proje yarismalarinin da yapilacagini aktaran Adiyaman, "Konferans salonunun oldugu fuarda, 7 konferansin olacagi programlar var. Arka kisim dedigimiz alanda peyzaj bölümünde kullanilan is makineleri alanimiz var. Peyzaj mimar ögrencilerinin proje yarismalari yapilacak. Bu da ülkemizde tek, esi benzeri yok. Dünyada da 3’üncüsü burada yapiliyor. Sabah kahvaltilarimiz, aksam yemekli organizasyonlarimiz olacak. Ziyaretçilerimiz, ülkemizde üretilen birçok dis mekan ürünlerini burada bulabilecek. Toprak ürünleri, ilaçlama ürünleri, bahçe mobilyalari, bungalov, karavan gibi akliniza gelebilecek bütün ürünleri gelen insanlar çok rahat bulabilecek. Ben gelen ziyaretçilerimizin çok keyif alacagini düsünüyorum" diye konustu."Eksiksiz, kusursuz bir organizasyon için de var gücümüzle çalisiyoruz"

Fuar gününe eksiksiz ulasmak için tüm güçleriyle çalistiklarini aktaran Adiyaman, "Hazirliklar devam ediyor. Arkadaslarimiz gecesini gündüzüne katarak yogun bir tempoda çalisiyor. Vakit daraldikça stres artiyor ve yetistirmeye çalisiyoruz. Eksiksiz, kusursuz bir organizasyon için de var gücümüzle çalisiyoruz. Isimizi biliyoruz, 3 yil festival bununla birlikte 2 fuar yani organizasyonumuzun 5’incisini yapacagiz. Biz burada iklim degisikligine dikkat çekmek istiyoruz, dolayisiyla ’Bitki ve fidan’ diyoruz. Ben tüm vatandaslarimizin imkan çerçevesinde bu fuari görmelerini rica ediyorum. En azindan ufkumuz açilacak, yesile dair birçok bitkiyi burada görecegiz ve bakis açimizin bir nebzede olsun degisecegini düsünüyorum" seklinde konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI