Garanti BBVA'dan 'Caz Dolu 25 Yil' NFT Hediyesi

Istanbul Caz Festivali’ne 25 yildir destek veren Garanti BBVA, NFT hediye edecek.

Garanti BBVA'dan 'Caz Dolu 25 Yil' NFT Hediyesi
Istanbul Kültür Sanat Vakfi (IKSV) tarafindan düzenlenen Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden Istanbul Caz Festivali’ne 25 yildir Garanti BBVA, bu destegi NFT dünyasina da tasiyor. Banka bu yil 25 Haziran - 7 Temmuz tarihleri arasinda caz müzik tutkunlarini bir araya getirecek Istanbul Caz Festivali kapsaminda müsterilerine NFT (Non-Fungible Token) kazanma imkâni sunuyor. Bankadan yapilan açiklamaya göre festivale verdigi destegin 25. yilini kutlayan Garanti BBVA, önceki yillarin ikonik festival afislerinden olusan 25 parçalik NFT Koleksiyonu’nu müsterilerine hediye edecek.

Konuyla ilgili açiklamada bulunan Garanti BBVA Genel Müdür Yardimcisi Isil Akdemir Evlioglu, “Bankacilik alanindaki çalismalarimizin yaninda topluma ve sosyal hayata deger katacak projeleri desteklemeyi kurum kültürümüzün çok önemli bir parçasi olarak görüyoruz. 25 yildir Istanbul Caz Festivali’ne verdigimiz destegi ilk günkü heyecan ve coskuyla sürdürürken bu yila özel hayata geçirdigimiz “Caz Dolu 25 Yil” NFT koleksiyonu projesiyle NFT dünyasina da giris yapiyoruz. Istanbul Caz Festivali’nin, geçmis yillarda tasarlanan festival afislerinden olusan NFT Koleksiyonu’nun dijital sanat dünyasinin bir parçasi haline gelmesini sagladigimiz için de ayrica mutluyuz. Garanti BBVA olarak, NFT’lerin yani sira metaverse dünyasindaki tüm gelismeleri yakindan takip ediyoruz. Uzun yillardir dijital platformlarda sundugumuz hayati kolaylastiran ve kisisellestirilmis müsteri deneyimini önümüzdeki dönemde metaverse evreninde de daha zenginlestirilmis sekilde sürdürmeyi amaçliyoruz ve stratejilerimizi bu dogrultuda sekillendiriyoruz. Metaverse evrenine tasinacak bankacilik deneyiminin tüketici etkilesimini farkli bir boyuta tasiyacagina inaniyor, gelecegin hizmet modeli üzerine çalismaya devam ediyoruz” dedi.

Koleksiyonun özel parçalarindan birini kazanmak isteyenlerin bankanin mobil uygulamasi içindeki akilli asistan UGI’ye ‘Caz NFT’ yazip, Ugi’nin sordugu ‘Biz bu yil festivalde ‘caz da seni seviyor’ dedik, peki senin en sevdigin caz sanatçisi kim?’ sorusuna yanit vermesi yeterli oluyor. Soruyu cevaplayanlar arasindan yapilacak çekilisle 25 kisi bu NFT’lerin sahibi olacak. Istanbul Caz Festivali’ne özel hazirlanan 25 adet NFT koleksiyonu disaridan satin alima kapali olup, sadece ankete katilan ve çekilis sonucu kazanan müsterilerin cüzdanlarina gönderilecek. NFT sahipleri cüzdanlarindaki NFT’leri, Metamask’in NFT bölümünde ya da OpenSea Platformunda görüntüleyebilecek. Istanbul Caz Festivali NFT koleksiyonu OpenSea üzerinden “Caz Dolu 25 Yil” adiyla incelenebilecek.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.