Uluslararasi Profesyonellerin Gözü PSB Anatolia Fuari'nda

PSB Anatolia Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatlari ve Ekipmanlari Fuari dünyanin birçok noktasindan sektör profesyonellerini agirlayacak. 7-10 Eylül tarihleri arasinda Sapanca Kirkpinar Sahili’nde gerçeklestirilecek PSB Anatolia, ülkemizde üretilen süs bitkilerini dünya pazarina çikariyor.

Uluslararasi Profesyonellerin Gözü PSB Anatolia Fuari'nda
Ilklerin fuari olan PSB Anatolia bu yil da birçok yenilikle ziyaretçilerin ilgi odagi olacak. Geçtigimiz yil 30 bine yakin ziyaretçinin sektör profesyonelleriyle bulustugu fuari 7-10 Eylül tarihleri arasinda 40 bin ziyaretçinin giris yapmasi bekleniyor. Sapanca Kirkpinar Sahili’nde 60 bin metrekare açik alanda yeni is firsatlari sunan fuarda is makineleri workshop ve tasarim yarismasi ile yesil endüstrinin en yeni trendlerini bir araya getiriyor.

Süs bitkilerinin ihracatina dikkat çeken Fuar Koordinatörü H. Remzi Adiyaman, “Süs bitkilerinin ithalat ve ihracat rakamlarina bakildiginda ihracat açisindan büyük atilim gerçeklestirdigi görülüyor. Türkiye’nin ihracat hacmi ithalatini geçerek, uluslararasi pazarda adindan söz ettirmektedir. Atilan dogru adimlar ve üretim kalitesinin artisi bu basariyi getirdi, bunu daha da ileriye tasimali ve cografi avantajlarimizi kullanarak ihracatimizi daha da artirmaliyiz. PSB Anatolia Fuari’nin en önemli misyonlarindan birisi de yerli ürünleri dünyanin birçok noktasindan gelen alim heyetleriyle bulusturmaktir” dedi.

Fuarda 16 farkli ülkeden alim heyetlerinin agirlanacagini ifade eden Adiyaman, “Üreticimize destek olacak her çalismayi hayata geçiriyoruz. Bu yil 16 farkli ülkeye ziyaret gerçeklesiyor ve alim heyetlerini fuarimizda agirlamak için tüm hazirliklari sürdürüyoruz. Özbekistan, Azerbaycan, Irak, Gürcistan, Italya, Isviçre, Dubai, Ürdün, Kazakistan, Türkmenistan gibi ülkelerden gelecek olan alim heyetleri için 6 VIP araç tahsis ettik ve gelecek olan misafirlerimize saha ziyaretlerinde de eslik edecegiz. Alim heyetlerinin üretim sahalarina erisimini kolay ve hizli bir sekilde gerçeklestirecegiz” diye konustu.

Ülkemizin iklim ve bitki çesitliligi açisindan büyük bir zenginlige sahip oldugunu vurgulayan Adiyaman, “Türkiye iklim kosullari açisindan büyük bir avantaj sagliyor. Ülkemizin farkli bölgelerinden kesme çiçekten fidana, saksili bitkilerden çali türlerine kadar genis bir skalada üretim yapilabiliyor. Bu durumu avantajimiza çevirerek PSB Anatolia Fuari’ni ziyaret eden alim heyetlerinin ihtiyaç duydugu her seye cevap verebiliriz. Üretimin kalitesi ve miktari her yil daha da artiyor, bu çesitliligi lehimize kullaniyoruz” seklinde konustu.

PSB Anatolia Fuari’nin genis katilimci profiline dikkat çeken Adiyaman, “PSB Anatolia Fuari yalnizca genis bitki profili ile degil, is makinelerini ve ekipmanlarini, sulama sitemlerini, saksi ve üretim materyalleri, kent ve bahçe mobilyalari, çocuk oyun gruplari gibi en yeni ürünleri kolayca bulabilirsiniz” ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI