Kendilerini Uyaran Vatandasi Pompali Tüfekle Yaralayan Sahislar Yakalandi

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde sokak arasinda otomobil ile hiz yaptiklari için kendilerini uyaran vatandasi pompali tüfekle yaralayan sahislar, polis ekipleri tarafindan yakalanarak gözaltina alindi.

Kendilerini Uyaran Vatandasi Pompali Tüfekle Yaralayan Sahislar Yakalandi
Olay, Gebze ilçesi Adem Yavuz Mahallesi 2323 Sokak üzerinde meydana geldi. Iddiaya göre, plakasi ögrenilemeyen Kia marka otomobil sokaktan hizli geçerken mahalleden Muzaffer M. ve oglu Muammer M. duruma tepki gösterdi. Baba ve ogul, sokakta çocuklar oldugu için otomobildeki sahislari hizli geçmemeleri konusunda uyardi. Bunun üzerine taraflar arasinda tartisma çikti. Tartisma kavgaya dönüsünce mahalleliler, araya girerek ayirdi. Kavga esnasinda otomobildeki sahislardan birinin de biçak çektigi iddia edildi. Mahallelilerin araya girmesiyle olay yatistirilinca otomobildeki sahislar önce bölgeden ayrildi. Ardindan pompali tüfekle tekrar sokaga gelen sahislar, Muammer M. ve Muzaffer M.’ye kursun yagdirdi. Çikan saçmalardan biri baba Muzaffer M.’ye isabet etti. Ates eden sahislar ise olay yerinden hizla uzaklasti. Görenler tarafindan 112 Acil Çagri Merkezi’ne ihbarda bulunuldu. Ihbar üzerine olay yerine saglik ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralanan Muzaffer M., Gebze Fatih Devlet Hastanesi’ne kaldirildi. Yaralinin hayati tehlikesinin olmadigi ögrenildi.

Kisa sürede yakalandilar

Öte yandan polis ekipleri, sahislari yakalayabilmek için çalisma baslatti. Yürütülen teknik ve fiziki takibin ardindan isimlerinin A.A. ve Y.T. oldugu tespit edilen 2 sahis, polis ekipleri tarafindan kiskivrak yakalanarak gözaltina alindi. 2 süpheli, sorgulanmak ve ifadeleri alinmak üzere polis merkezine götürüldü. Olayla ilgili incelemelerin devam ettigi ögrenildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.