GAP Gazeteciler Birligi'nden IHA'ya Ödül

GAP Gazeteciler Birligi tarafindan Malatya’da düzenlenen 15. Uluslararasi GAP Oscar ödül töreni sahiplerini buldu. Programda Ihlas Haber Ajansi’nin Sanliurfa Muhabiri Sinasi Inan, ‘En iyi muhabir’ ödülüne layik görüldü.

GAP Gazeteciler Birligi'nden IHA'ya Ödül
GAP Gazeteciler Birligi tarafindan geleneksel olarak düzenlenen Oscar ödüllerine bu yil Malatya ev sahipligi yapti. Malatya Büyüksehir Belediyesi Nikah Sarayinda gerçeklesen 15. Uluslararasi GAP Oscar ödül töreni ise siyasetten, sanata, medyadan, kültür sanata birçok ismi bir araya getirdi.

Törende ‘En basarili devlet adami’ ödülüne layik görülen Kuzey Kibris Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaskani Ersin Tatar, programa mesaj yollarken Tatar adina ödülü KKTC Gaziantep Baskonsolosu Fahri Yönlüer aldi.

Programda ayrica Cumhurbaskani Basdanismani Yalçin Topçu’ya, Kirgizistan’in Ankara Büyükelçisi Kubaniçbek Ömüraliyev’e, Irak Bölgesel Yönetimi Etnik ve Dini Olusumlar Sorumlu Devlet Bakani Aydin Maruf’a, TBMM Milli Savunma Komisyonu Baskani, AK Parti Adiyaman Milletvekili Ahmet Aydin’a, Hakkari Valisi Idris Akbiyik’a, Malatya Büyüksehir Belediye Baskani Selahattin Gürkan’a ve Emniyet Müdürü Ercan Dagdeviren’e de ödül verildi.

GAP Gazeteciler Birligi tarafindan "En basarili muhabir’ dalinda ise Ihlas Haber Ajansi’nin Sanliurfa Muhabiri Sinasi Inan’a ödül verildi.

Inan’a ödülünü ise Malatya Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Nogay takdim etti. Programda ayrica ünlü sinema sanatçisi Erkan Petekkaya ile ses sanatçilari Kahtali Miçi’ya da ödül takdim edildi.

Programda konusan Malatya Büyüksehir Belediye Baskani Selahattin Gürkan, Malatya’nin Anadolu’nun Türklesmesinde büyük rolü oldugunu belirterek kendisine en basarili belediye baskani ödülünü layik gören GAP Gazetecilerine tesekkür etti.

Ödül töreninde ‘En basarili bürokrat’ ödülüne layik görülen Cumhurbaskani Basdanismani Yalçin Topçu ise konusmasinda “Malum etrafimizda ve içimizde bir taki seyler oluyor. Ama kime ne yaparsa yapsin ellerinden gelenleri artlarina koymasinlar. Allah’in izniyle tam bagimsiz, her alanda güçlü bir Türkiye ile hem bölgemizde hem dünyadaki bütün küresel oyunlari Uzun Adam’la birlikte bozacagiz” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.