Sarıyer Mahalleler Birliği'nden İBB önünde protesto

AK Parti grubu Temmuz ayında hem İBB'ye hem Sarıyer Belediyesi'ne Pınar Mahallesi ve Rumeli Hisarı'nda yıllardır devam eden tapu sorununu çözmesi için yetki verdi. Verilen yetkiye göre tapularını almak isteyen vatandaşlara rayiç bedel üzerinden tapu teslimi yapılacaktı. Ancak ne İBB yönetimi ne de Sarıyer Belediyesi herhangi bir çalışma yapmaması üzerine Sarıyerli vatandaşlar İBB önünde protesto etti.

Sarıyer Mahalleler Birliği'nden İBB önünde protesto
Sarıyer Mahalleler Birliği'nden İBB önünde protesto
AK Parti Meclis Grubunun hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetimine hem de Sarıyer Belediyesine, Pınar Mahallesi ve Rumeli Hisarındaki vatandaşların tapularının, emlak rayiç beledi üzerinden verilmesi konusunda Temmuz İBB Meclisinde 4 ay geçti. Ancak bu konuda henüz hiçbir adım atılmaması Sarıyerli vatandaşlar ve mahalleler birliğinin tepkisine neden oldu.

Mahalleler Birliği sivil insiyatifi olarak İBB'ye gidip, neden halen bu konuda bir çalışma yapılmadığını öğrenmek isteyen vatandaşlar, CHP'li İBB Yönetimi önce zabıta, ardından da çevik kuvvet çağırarak vatandaşın içeri girmesine engel oldu.

'VATANDAŞLARIMIZIN MUHATAP ALINMAMASI ÇOK ACI'

Sarıyer Mahalleler birliğinin İBB'ye alınmamasına tepki gösteren İBB Meclis Üyesi ve Sarıyer Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Hüseyin Coşkun da 'Daha önce AK Parti Grubu olarak gerek Sarıyer Belediyesinde, gerek İBB grubumuzda defalarca ağırlayıp misafir ettiğimiz Sarıyerli vatandaşların, CHP'li İBB yönetiminden muhatap bulamaması çok acı. Zabıta ve çevik kuvvet çağılarak kapından içeri bile alınmaması her şeyden öte bir Sarıyerli olarak bizleri de incitmiştir. İBB ve Sarıyer Belediyesini yetki verdiğimiz konuda çalışmaya, bu konuda çalışmasalar bile vatandaşımızı muhatap kabul etmeye davet ediyoruz' diye konuştu.

'TAPULAR NEREDE?'

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun 'Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in Pınar Mahallesi ve Rumeli Hisarındaki hak sahiplerine tapunun emlak rayici üzerinden vereceğini ifade etmesi üzerine, tapu sorununun çözümü için biz üzerimize düşeni yaptık, yetkiyi verdik. Hani nerede çalışma? Nerede tapu?' dedi.

'MÜLKİYET HAKLARINI TESLİM ETSİNLER'

Halil İbrahim Kurşun, açıklamasında 'Vatandaşın mağdur olmaması için başından beri olmasını istediğimiz emlak rayiç bedeli üzerinden satış yapılması konusunda baskılarımızın ardından, yetki verdiğimiz İBB'nin bu konuda hiçbir çalışma yapmadığına şahit olduk. Sarıyer ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinin tapu verme konusunda artık hiçbir bahanesi yok. Bu konuda çalıma yapmak bir yana dursun, mülkiyet hakkının peşinde koşan Sarıyerli vatandaşlarımız karşısında muhatap dahi bulamıyor. Daha önce de bu konuda yaptığımız açıklamalarımızda yetkiyi verdik ama yetki vermekle kalmayıp konunun takipçisi olacağımızı da ifade eden AK Parti yönetimi olarak, Sarıyer Belediyesi ve İBB'yi üzerine düşeni yapmaya ve vatandaşın mülkiyet hakkını teslim etmeye davet ediyoruz' dedi.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI