MEIGDER'den IHA Muhabirine Yapilan Saldiriya Kinama

İçel Internet Gazetecileri Dernegi (MEIGDER), Ihlas Haber Ajansi muhabiri Mustafa Uslu’ya yapilan saldiriyi kinadi.

MEIGDER'den IHA Muhabirine Yapilan Saldiriya Kinama
IYI Parti Grup Baskanvekili Lütfü Türkkan’in Kocaeli’nin Dilovasi ilçesindeki çiftliginde yikim çalismalarini takip eden IHA muhabiri Mustafa Uslu’ya yapilan saldiriya bir tepki de İçel’den geldi. MEIGDER Yönetim Kurulu Baskani Vahap Sehitoglu, yaptigi açiklamada, IHA muhabiri Mustafa Uslu’ya yönelik hunharca saldirinin göz yumulacak bir yani bulunmadigini belirtti.

Sehitoglu, “Saldirganlara açilacak ekspres dava ile bir celsede yüksek ceza verilmelidir. Bu cezalar sicagi sicagina verilmeli ki, bundan sonra olasi saldiri ve saldirganlara caydirici örnek teskil etsin” dedi.

“Bir gazeteciye, hele de böyle hunharca bir saldiriya tahammülümüz yok” diyen MEIGDER Baskani Sehitoglu, bu olayin kinamaktan da öteye tasinmasi gerektiginin altini çizdi. Gazetecilerin yillardir ayni dramlari yasadiklarina dikkat çeken Sehitoglu, açiklamasinda su ifadelere yer verdi:

“Gazeteciler, habere gitme korkusu yasamamalidir. Korkutularak özgür gazetecilik ruhuna darbe vurulmamalidir. Gazetecinin dövülmesinin, vurulmasinin, moda oldugu günümüzde saldiri yapanlara artik ekspres davalar açilarak, bir-iki celsede, olayin sicakligi unutturulmadan, caydirici en yüksek cezalar verilmelidir. Ancak bu sekilde gazeteci dövmek isteyenler, cezalardan çekinerek kötü düsüncelerini eyleme dönüstürmekten çekineceklerdir. Gazeteci kardesimize geçmis olsun diyor, vücudunda ve ruhunda hissettigi acisini, kendi vücudumuzda ve ruhumuzda hissettigimizin bilinmesini istiyoruz.”

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.