Sehzadeler Belediyesinin Yeni Araçlari Törenle Tanitildi

Sehzadeler Belediyesinin toplam 4 milyon 487 bin TL maliyetle araç filosuna kattigi 5 yeni araç törenle tanitildi. Artan ihtiyaçlara bagli olarak araç filosunu yildan yila güçlendirdiklerini kaydeden Sehzadeler Belediye Baskani Ömer Faruk Çelik, 2022 yilinda da yeni araçlar alacaklarini duyurdu. Yeni hizmet araçlarinin hayirli olmasini dileyen Baskan Çelik, binlik imar plani uygulamasiyla birlikte Sehzadeler Belediyesine yeni bir kalici santiye yapacaklarini söyledi.

Sehzadeler Belediyesinin Yeni Araçlari Törenle Tanitildi
Sehzadeler Belediyesi araç filosunu aldigi 5 yeni araç ile güçlendirdi. 4 milyon 487 bin TL maliyetle alinan araçlar belediye santiyesinde düzenlenen törenle tanitildi. Törende AK Parti Sehzadeler Ilçe Baskani Mehmet Emin Çipiloglu, MHP Sehzadeler Ilçe Baskani Sener Özten, belediye meclis üyeleri ve belediye baskan yardimcilari da hazir bulundu. Saygi durusunda bulunulup Istiklal Marsi’nin okunmasiyla baslayan törende konusan Sehzadeler Belediye Baskani Ömer Faruk Çelik, araç filosuna dahil edilen yeni araçlarin hayirli olmasini diledi. Baskan Çelik söyle konustu: “Sehzadeler Belediyesi olarak hemsehrilerimizin refah ve mutlulugu için çalisiyor, onlara hizmet ve yatirimlarin en güzelini sunmak için çaba ve gayret sarf ediyoruz. Hemsehrilerimize daha kaliteli hizmet sunabilmek için belediyemizin araç filosunu bugün aldigimiz yeni 5 aracimiz ile daha da güçlendiriyor ve bunun mutlulugunu yasiyoruz. Belediyemizin kurulmus oldugu 2014 yilinda, Valiligimiz Devir Tasfiye ve Paylastirma Komisyonu kararina istinaden, belediyemize 129 adet muhtelif araç devri yapilmis, daha sonra bu araçlardan 30 araç hurdaya ayrilmistir. Devri yapilan araçlardan 30 aracin ise hurda oldugu tespit edilmis, bu araçlar hurda islemleri yapilarak MKE’ye teslim edilmistir. Yine Devir Tasfiye Komisyonu’ndan gelen ve ekonomik ömrünü doldurdugu için kullanilmayan 13 aracimizin ise encümen karari ile satis islemine baslanmistir. Belediyemiz kurulduktan sonra 67 mahallemizde yasayan hemsehrilerimize esit, kaliteli ve sürdürülebilir hizmet ulastirabilmek için her yil araç filomuza yeni araçlar ilave ettik. 2014’te 12 araç alimi, 2015 yilinda 49 araç alimi gerçeklestirdik. 2016 yilinda 4, 2017 yilinda 11 araç alimi yaptik. 2018 yilinda 4, 2019 yilinda 2 araç ve 4 adet motosiklet alimi gerçeklestirdik. 2021 yilinda ise filomuza 6 araç daha ekledik. Buna ilave olarak, Çevre, Sehircilik ve Iklim Degisikligi Bakanligindan 1 adet çöp kamyonu hibe aldik. Bugüne ulastigimizda araç filomuz 174 araca ulasmis oldu.”

“Rabbim kazasiz belasiz hizmet etmeyi nasip etsin”

Manisa’nin yükselen yildizi Sehzadeler’in her geçen gün biraz daha büyüyüp, gelistigine; buna bagli olarak da vatandaslara kaliteli ve sürdürülebilir hizmet sunabilmek için yeni araçlara ihtiyaç duyulduguna deginen Baskan Çelik, “Aldigimiz yeni 5 aracimiz ile araç filomuzu daha da güçlendiriyoruz. 1 adet Ford kargo kamyon, 1 adet BMC tugra kamyon, 1 adet Komatsu greyder is makinasi ve 2 adet Isuzu NPR 10 çöp kamyonunu filomuza katiyoruz. Bu 5 yeni aracimizin toplam maliyeti 4 milyon 487 bin TL’dir. Sehzadeler halkinin hizmetine sunulacak bu araçlarimiz sehrimize, hemsehrilerimize hayirli olsun. Rabbim kazasiz belasiz hizmet etmeyi, hemsehrilerimizin refah ve mutlulugu için çalismayi nasip etsin.” dedi.

Yeni bir santiye yapilacak

2022 yilinda da ihtiyaçlara göre yeni araçlar alacaklarini kaydeden Baskan Çelik, “Binlik imar plani uygulamasi ile birlikte kalici olan santiyemizin de temelini atarak yeni santiye binamizin yapimina baslamis olacagiz. Kalici santiye bizim bir eksigimiz. Simdiki santiyemizde geçici olarak duruyoruz. Buraya bir kaymakamlik binasi ve bir kütüphane yapilacak. Santiye için yer problemimiz vardi. Tespit ettigimiz yerler merkeze uzak kaliyor ve bu da is makinalarinin her gün gidip gelmesinde bir risk olusturuyordu. 5 binlik imar planlarinda Manisa Büyüksehir Belediyemiz ile de görüserek yeni santiye yerimizi belirledik. Binlik uygulama planlarinin tamamlanmasi ile birlikte kalici ve daha modern bir santiyenin yapimina baslayacagiz” seklinde konustu.

Baskan Çelik’in konusmasinin ardindan yeni araçlar için dua edildi. Araçlarin ilk test sürüsünü ise direksiyon basina geçen Baskan Çelik yapti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.