Tezgahlarda Balik Fiyatlari 15 Ile 100 Lira Arasinda Degisiyor

Sinop'ta tezgahlarda balik bollugu yasanirken, balik fiyatlari 15 ila 100 lira arasinda degisiyor.Kentte balikçilik yapan Selami Mete, AA muhabirine, balik bollugunun fiyatlara yansimadigini söyledi.

Balikçilar olarak fiyatlarda düsüs beklemediklerini ifade eden Mete, "Mesela hamsinin fiyati bugün düstü, yarin hava muhalefeti olumsuz olursa fiyatlar artabilir. Yani bu arz talep meselesi. Vatandaslar istiyor ki eskisi gibi 5 liraya 10 liraya balik yiyelim. Balikçinin giderleri arttigi için balik fiyatlari da artmak zorunda kaliyor. Ayrica avlanan baligin Türkiye'nin her yerine gönderilmesine bagli olarak da fiyatlar düsmüyor." dedi.

Su anda tezgahlarda her keseye göre balik çesidi oldugunu dile getiren Mete, "Tezgahlarda bulunan balik fiyatlari 15 lira 100 lira arasinda degisiyor. En düsük fiyatiyla hamsi 15 liradan, tezgahin krali olarak bilinen lüferin kilosu ise 100 liradan satiliyor." diye konustu.

Öte yandan barbunya 35, zargana 35, mezgit 25, hamsi 15, istavrit, 20, kefal 25, çinekop 40, lüfer 100, tirsi 20, palamut tane 40 liradan satisa sunuluyor.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.