AK Parti'li Aydemir Açiklamasi 'Gelecek Dönem Çok Daha Güzel Gelismelere Gebe'

AK Parti Erzurum Milletvekili Ibrahim Aydemir, gelecek dönemin çok daha özel ve güzel gelismelere gebe oldugunu söyledi.

Aydemir, Mecliste düzenledigi basin toplantisinda, TBMM Genel Kurulu'nda görüsülen Vergi Usul Kanunu ile Bazi Kanunlarda Degisiklik Yapilmasina Dair Kanun Teklifi'nde, yerel gazetelerin ilanlarini ilgilendiren bir madde oldugunu animsatti. Bu maddenin Cumhur Ittifaki'nin verdigi önergeyle degistirildigini ve yerel gazetelerin ilanlarinin kesilmesinin söz konusu olmayacagini belirten Aydemir, "Biz hakikatin üstünü açan her gazeteciye saygi duyduk. Bizden önce gazetecilere kan kusturduklarini biliyoruz. Yerel gazeteler bizim için can simididir. Onlarin yasamasi için ne lazim gerekiyorsa yaptik ve yapacagiz." diye konustu.

Çiftçilere dönük tesviklerden alinan verginin artik alinmayacagini ve simdiye kadar kesilen paralarin da iade edilecegini dile getiren Aydemir, bunun tüm Türkiye'deki çiftçilerde memnuniyet yarattigini söyledi.

AK Parti kadrolarinin hep milletin içinde oldugunu vurgulayan Aydemir, gelecek dönemin çok daha özel ve güzel gelismelere gebe oldugunu kaydetti.

Aydemir, bir soru üzerine, bir partinin genel baskani olmanin Cumhurbaskani adayi iddiasini ortaya koymak anlamina gelecegini belirterek "Muhalefet halen bir aday ifade edemiyorsa bunlarin bu ülkeyi yönetmeye becerileri yok demektir, buna layik degiller, liyakatleri yok. Genel baskanlarindan sikilip utaniyorlar, ismini açiklamaktan imtina ediyorlar. Sadece ve sadece Cumhur Ittifaki, AK Parti umuttur." dedi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.