Can Ataklı, Türkiye'nin Azerbaycan'a desteğinden rahatsız oldu!

Türkiye, Ermenistan'ın saldırıları karşısında kardeş Azerbaycan'a tam destek veriyor. Bu desteği 'macera' olarak niteleyen ve Azerbaycan'ın yanında durmamızdan rahatsız olan gazeteci Can Ataklı, "Türkiye'nin Azerbaycan-Ermenistan sürtüşmesinde aktif olmaması gerektiğini" öne sürdü.

Can Ataklı, Türkiye'nin Azerbaycan'a desteğinden rahatsız oldu!
Can Ataklı, Türkiye'nin Azerbaycan'a desteğinden rahatsız oldu!
Ermenistan, Azerbaycan'a yönelik saldırılarına devam etti, Azerbaycan karşı operasyon başlattı. Mücadelesinde Azerbaycan'ın yanında duran Türkiye, askeri gücüyle de önemli bir rol üstleniyor.

Türkiye'nin Azerbaycan'a sahip çıkması kamuoyunda takdirle karşılanırken, bazı isimler adeta Ermeni savunuculuğu yapıyor. Onlardan biri, daha önce de yaptığı açıklamalarıyla Türkiye karşıtlığını gözler önüne seren gazeteci Can Ataklı. Türkiye'nin Azerbaycan'a desteğinden rahatsız olan Ataklı, 'Bir cephe de Azerbaycan'da açılmasın' dedi. Ataklı'nın bugünkü yazısından tepki çeken bölüm şöyle:

CAN ATAKLI'YA GÖRE AZERBAYCAN'A SAHİP ÇIKMAK MACERA!

'Demeçler açıklamalar, sert eleştiriler şu anda kamuoyunda sempati yaratıyor olabilir. Ancak Türkiye'nin bugünkü ortamda Azerbaycan-Ermenistan sürtüşmesine aktif olarak girmemesi gerekir.

Yine bir maceraya girme hevesinde olduklarını fark ediyorum. Tabii iktidarın bu tür şeylere ihtiyacı var aslında. Toplumun önemli bir kesimi bu tür hamasi çıkışlara destek verir, bunlar çok hoşuna gider. Ancak Türkiye'nin yeni bir askeri cepheye tahammülü olmamalı.

Şu anda zafer çığlıkları atılıyor olabilir ama inanın bir süre sonra yine aynı şekilde “Yanlış yaptık, keşke içine dalmasaydık” türü itirafların gelmesi kaçınılmazdır. Vakit yine geç olmamalı.'