Batman esnafından flaş karar! Cumhuriyet Gazetesi'nin skandalına tepkiler büyüyor

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Işıl Özgentürk’ün Batmanlılara skandal hakaretler içeren yazısının ardından Batman'da Cumhuriyet Gazetesi'ne boykot başlatıldı. Esnaf Cumhuriyet Gazetesini satmama kararı aldı. Vatandaşlar bu kararı destekledilerini bildirirken Özgentürk'ün skandal yazısına tepkiler de sürüyor.

Batman esnafından flaş karar! Cumhuriyet Gazetesi'nin skandalına tepkiler büyüyor
Batman esnafından flaş karar! Cumhuriyet Gazetesi'nin skandalına tepkiler büyüyor
Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Gazetesi'nde skandal bir köşe yazısı yayımlandı. Cumhuriyet gazetesi yazarı Işıl Özgentürk yazısında Batmanlılar'a yönelik çirkin ifadelerde bulundu.

Özgentürk, Uzman Çavuş Musa Orhan'ın tecavüzüne uğramasının ardından intihar eden İpek Er'den bahsettiği köşe yazısında, Batman'daki genç kızların ya dağa çıkmak ya da kentte görev yapan asker, bürokrat biriyle evlenmek şeklinde iki seçeneği olduğunu; bekaretini kaybetmiş genç kızların da intiharı kurtuluş olarak gördüğü şeklinde skandal ifadeler kullandı.

BATMAN'DA CUMHURİYET GAZETESİNE BOYKOT

Başta Batmanlılar olmak üzere tüm Türkiye'yi rahatsız eden bu yazını ardından Cumhuriyet Gazetesi ve Işıl Özgentürk'e tepkiler adeta çığ gibi büyüdü. Son olarak Batmanlı esnaf tarafından Cumhuriyet Gazetesi satmama kararı alındı.

Batman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Demir konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu iftiranın sadece Batmanlılara değil tüm Türkiye'ye atıldığını dile getirdi. Abdülkadir Demir 'Cumhuriyet Gazetesi sadece Batman halkına değil tüm Türkiye'ye hakaret etmiştir. Bölgeden ve tüm Türkiye'den tepki bekliyoruz. Bu olay Cumhuriyet Gazetesinin köklerinin başka yerlerde olduğunu gösteriyor. İsmini anmayacağım bu kadının ve yazının takipçisi olacağız. Bugün kadınlarımıza sahip çıkmazsak. İleride bu hakaretleri kadınlarımıza ve insanımıza aynı hakaretleri yapmaya devam ederler.' dedi.