Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'ndan '3 Dönem Kuralı' İle İlgili Esprili Açıklama

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, gazetecilerin “Erken seçimde 3 dönem kuralına takılacak mısınız” sorusuna esprili bir dille yanıt vererek, “Arkadaşlar bana torpil yapacak” dedi.

Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'ndan '3 Dönem Kuralı' İle İlgili Esprili Açıklama
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, gazetecilerin, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim hükümetinde görev almasını istediği AK Parti’li milletvekillerine kurye ile mektup göndermesiyle ilgili, ‘size de gelen bir mektup var mı’ sorusuna esprili bir dille yanıt verdi.

Bakan Eroğlu Büyük Taarruz ve Zafer Haftası’nın 93. yıl dönümü kutlamaları kapsamında geldiği memleketi Afyonkarahisar’da partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Burada bir basın toplantısı düzenleyerek kent için 5 adet ’Zafer Bayramı2 yatırım müjdesi açıklayan Bakan Eroğlu, toplantı sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bakan Eroğlu bir gazetecinin, “Seçim hükümeti dönemi yaşanıyor. Sayın Başbakan’ın, bakanlık vermek istediği kişilere kargo ile mektup gönderdiği söyleniyor. Size de böyle bir kargo geldi mi" sorusuna esprili şekilde yanıt vererek, “Biz makam koltuklarını başımızın üzerine değil, ayağımızın altına alanlardanız. Ben daima üniversiteye girdiğim yıldan beri bir şeyi benimsedim. İstanbul’da üniversiteye başladığımda oradaki lağım sularını görmüştüm. Deniz kenarında otomobillerin su içinde kaldığını görünce ’Allah’ım bana mühendis olup da şunları düzeltmeyi nasip et’ diye dua etmiştim. Kendimi İSKİ’de buldum. Daha sonra, ’Türkiye’nin çok yerinde susuzluk var. Baraj ve gölet yapacağım. Rabbim bana bunları nasip et’ dedim. Şu anda dünya da bakan olarak 4 bin eserle en çok eser inşa eden bir bakanım. Dolayısı ile makam koltuğu bizim ayağımızın altındadır, hizmet için varız. Biz bakan olarak değil nefer olarak hizmet ediyoruz" dedi.

“BÖYLE BİR DÜŞÜNCE VAR”

Bakan Eroğlu, bir başka gazetecinin, “3. dönem kuralına takılacaksınız galiba bununla ilgili bir çalışma var mı” sorusuna da yine gülerek cevap vererek şunları söyledi:

“Arkadaşlar bana torpil yapacak. Arkadaşlar tabi sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız da ifade ediyor, bu kısa bir dönem. Üçüncü dönem ama biz bu seçime erken seçim demiyoruz, yeniden seçim diyoruz. Dolayısı ile tüzükte olur, olmaz, onu bilemem. Benim takdirimde değil. Beklide delegelerin torpil yapma imkanı olur. Bu işin şakası tabi. Böyle bir düşünce var, ama daha hazırlık yapılmadı, daha net değil. Ama biz burada nefer olarak varız Afyonkarahisar’da. İzmir’e, Türkiye’ye de hizmet ederiz.”

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.