Temayül Yoklamasında 'Kadına Şiddet” Kampanyası

AK Parti İstanbul Milletvekili aday adayları için temayül yoklaması başladı.

Temayül Yoklamasında 'Kadına Şiddet” Kampanyası
İkinci bölge için AK Parti İl Başkanlığı’nda yapılan temayül yoklamasında kadına yönelik şiddetin önlenmesi için imza kampanyası başlatıldı.
AK Parti İstanbul Milletvekili aday adayları için temayül yoklaması gerçekleştirildi.

3 bölgede yapılacak yoklamanın ikinci bölgesi AK Parti İl Başkanlığı’nda gerçekleşti. Yoklamaya AK Parti MKYK Üyesi Salih Kapusuz ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci katıldı.

Temayül yoklaması öncesi partililer tarafından kadına yönelik şiddetin önlenmesi için “Kadına Şiddet” konulu imza kampanyası başlatıldı. Temayül yoklamasına katılan partililer, kadına yönelik şiddetin durdurulması için imza atarak, kampanyaya destek verdi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, temayül yoklaması ile ilgili yaptığı açıklamada, “İstanbul ikinci bölge temayüllerimizi burada gerçekleştiriyoruz. Ama üç bölgedeyiz. Birinci bölge, ikinci bölge ve üçüncü bölgede bin 165 milletvekili aday adayımız şuanda temayüllere katılmış oldu. İstanbul’un her noktasında il ve ilçelerimizde dahil bu heyecanı duyuyoruz. Tabi AK Parti olarak İstanbul’da bu heyecanın yaşanması bizim için çok ayrı bir öneme sahip. Çünkü AK Parti olarak sadece Türkiye’nin değil, mazlum coğrafyaların ümidi olan bir partiyiz. Burada İstanbul teşkilatlarının AK Parti’yi sahiplenmesini, bütün teşkilatlarımızın temayülü bir coşkuya, bir şölene çevirmesini bizde gerçekten büyük bir memnuniyetle izlemiş olduk. Rabbim herkesten, bütün kardeşlerimizden razı olsun. Tüm milletvekili aday adaylarıma da bu süreçte başarılar diliyorum. AK Parti’de temayül demek sadece bir araya gelmek demek. Burada birbirine sarılan, birbirini kutlayan ve hayır duasında bulunan insanlarımız var. Milletvekili aday adaylarımız var. Bizim yarışlarımızda bizim bu noktadaki temayüllerimizde, seçimlerimizde kaybeden yoktur. Hizmet için bu bayrağı kardeşlerimiz alacaktır ve en yukarıya taşıyacaktır. Ben tekrar bütün aday adaylarımıza başarılar diliyorum” dedi.

“AK PARTİ OLARAK BİZ KADINA KARŞI ŞİDDETİN KARŞISINDAYIZ”
Kadına şiddete karşı başlatılan kampanyaya da değinen Temurci, “Ben kadına karşı şiddetle ilgili olarak bugün tüm Türkiye’de yaptığımız bir uygulama. Hanımefendilerimiz, kardeşlerimiz. Onlar bizim annemiz. Öyle bir medeniyetin temsilcileriyiz ki biz cenneti annelerimizin ayakları altında gören insanlarız. Dolayısıyla hanımefendilere uzanan bir el, onlara karşı yapılan bir şiddet her birimize ve ümmete yapılan bir şiddet olarak görüyoruz. Sadece Türkiye için değil, bütün dünyada kadınlara yönelik şiddete karşı bütün insanlığın karşı durması lazım ve burada bu şiddet konuşulurken özellikle Türkiye coğrafyasının güneydoğu kısmında Suriye’de geçen dönem İl Başkanlığı olarak yapmış olduğum Urfa seyahatimizde gerçekten kadının ve çocuğun bu coğrafyada nasıl kötülüklere, sıkıntılara maruz kaldığını da görmüş olduk. Önümüzdeki süreçte sadece Kadına Şiddet üzerinden değil, toplumda her türlü şiddete de karşı durabileceğimiz bir duruşu sergilememiz lazım. Hanımefendiler için biz bugün özellikle teşkilatlarımızda bu imzaları atıyoruz ve diyoruz ki AK Parti olarak biz kadına karşı şiddetin karşısındayız. Hanımefendi kardeşlerimiz de bu manada kendileri zaten bütün İstanbul’da gereken çalışmaları yapıyorlar” şeklinde konuştu.

“SAYIMLAR AÇIKLANMAYACAK”
Temayül yoklamaları sonrası gelişecek süreci de anlatan Temurci, “Temayül yoklamalarından sonra inşallah biz burada bir oy sayımı gerçekleştirmeyeceğiz. Bütün bölgelerden bulunan oy pusulalarımız alınacak ve genel merkeze gidecek. Genel merkezde sayımlar yapılacak ama herhangi bir şekilde sayımlar açıklanmayacak” ifadelerini kullandı.

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için başlatılan imza kampanyasına katılan AK Parti İstanbul 2. Bölge aday adayı Zehra Taşkesenoğlu, “AK Parti hükümeti son 10 yıldır kadına yönelik şiddetin önlenmesi ile ilgili çok ciddi çalışmalar yapıyor. 2012 yılında çıkardığımız aile içi şiddetin önlenmesi, ailenin korunması hakkındaki yasada bunun en bariz örneklerinden biri. Yine imzaladığımız, hükümet olarak taraf olduğumuz, ülke olarak taraf olduğumuz İstanbul Sözleşmesi de bu noktada yaptığımız önemli çalışmalardan biri” dedi.

BAŞKAN GÖKSU OY KULLANDI
Temayül yoklamasında oy kullanan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksü, “İnşallah yeni Türkiye’nin yeni kadroları olacaklar. Bizler de teşkilatlar olarak gönlümüzdekini Ankara’da İstanbul’u, Türkiye’de AK Parti’yi en iyi temsil edecek arkadaşlara oylarımızı verdik. İnşallah bundan sonraki aşama Ankara aşaması. Ankara nasiplerinde varsa listeye girerler. Nisan’dan sonra arazide birlikte Haziran’a kadar mücadele eder ve Türkiye’yi gerçekten yeni ufuklara birlikte güzel günlere taşırız inşallah” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.