Afganistan'da Bir Yabancı Asker Bıçaklı Saldırıda Hayatını Kaybetti

Afganistan'ın başkenti Kabil'de Uluslararası Güvenlik ve Destek Gücü'nün (ISAF) bir görevlisi, sokak ortasında uğradığı bıçaklı saldırıda hayatını kaybetti.

Saldırıyı görenlerden Mubarız Veli, AA muhabirine olay yerinde yaptığı açıklamada, ISAF'a lojistik destek sağlayan araçların polis tarafından durdurulduğunu, araçların şehre girmesini sağlamak için bölgeye yabancı askerlerin geldiğini söyledi.

Veli, "Bu sırada yabancı askerlerin bazıları polisle izin almak için konuşuyordu. Üç asker de yol kenarında güvenlik için duruyordu. Bir kişi bıçakla bu askerlerden birisine saldırdı" dedi.

ISAF'tan yapılan açıklamada ise bir görevlinin uğradığı saldırıda yaralandığı, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği bildirildi.

Ölen askerin kimliği hakkında bilgi vermeyen ISAF, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Saldırgan hakkında bilgi verilmedi. Olay yeri polis ve istihbarat ekipleri tarafından incelenirken, bölgedeki yollar trafiğe kapatıldı.
Saldırının düzenlendiği yer Kabil'in en güvenli bölgelerinden biri olarak biliniyor. Olay yerine birkaç metre uzaklıkta polis kontrol noktası, biraz daha ileride ise yabancı güçlerin büyük bir üssü bulunuyor. ABD'nin Kabil Büyükelçiliği de bu bölgede yer alıyor.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.