Çatak Müftülüğü’nden Vaaz Becerilerini Geliştirme Kursu

Van’ın Çatak Müftülüğü, görev yaptıkları camilerde vaaz edebilecek din görevlilerinin eğitilmesi, hizmetlerinde etkinlik ve verimliliklerinin artırılması ve vaaz etme kabiliyetlerinin belli bir düzeye ulaştırılabilmesi amacıyla “Din Görevlilerinin Vaaz Becerilerini Geliştirme Kursu” düzenledi.

Çatak Müftülüğü’nden Vaaz Becerilerini Geliştirme Kursu
Çatak İlçe Müftülüğü bünyesinde muhtelif camilerde görev yapan İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlardan, kendi camilerinde gönüllü olarak vaaz yapmak isteyenlerin vaaz etme kabiliyetlerini belli bir düzeye ulaştırabilmek için “Yüz Yüze Vaaz Hizmet İçi Eğitim Kursu” düzenlendi.

Görev yaptıkları camilerde vaaz edebilecek din görevlilerinin eğitilmesi, hizmetlerinde etkinlik ve verimliliklerinin artırılması ve hizmet kalitelerinin yükseltilmesinin büyük önem arz ettiğini vurgulayan İlçe Müftüsü Muhammed Sadık Kılıç, irşat hizmetlerinde bulunan din görevlilerinin bu kurslar vesilesiyle bilgi paylaşımı, tecrübe aktarımı ve irşat metodu bilgileri açısından daha donanımlı hale geldiklerini ifade etti.

Müftü Muhammed Sadık Kılıç, “Din görevlilerimize kursun her safhasında vaazlarda bid’at ve hurâfelerden arındırılmış sahih kaynaklara dayalı bilgilerin usulünce aktarılmasının irşat görevini yerine getirenler için vazgeçilmez bir ilke olduğunu özellikle vurguladık. Vaaz sunumlarında yapılan yaygın hata ve yanlışları vaaz teknik ve usulleri açısından ele alıp değerlendirerek örnek bir vaazda olması gereken unsurları etraflıca izah etmeye çalıştık” dedi.

Eğitim sonucunda vaaz yapma becerilerinin olumlu yönde geliştiğini ifade eden kursiyerler ise, ders müfredatının içeriği hususunda duydukları memnuniyeti dile getirerek daha donanımlı ve birikimli olarak vaaz yapmaya hazır olduklarını ifade ettiler.

Kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere ‘Katılım Belgesi’ takdim edildi .

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.