Gölbasi Belediye Baskani Ramazan Simsek, Mevlüt Karakaya Ile Beraber Tulumtas Magarasi'ni Gezdi

Ankara Gölbasi Belediye Baskani Ramazan Simsek, MHP Genel Baskan Yardimcisi Mevlüt Karakaya ile beraber ATO Baskani Gürsel Baran, önceki dönem Ankara Ticaret Odasi (ATO) Baskani Salih Bezci ve beraberindeki heyete Tulumtas Magarasi’ni gezdirdi.

Gölbasi Belediye Baskani Ramazan Simsek, Mevlüt Karakaya Ile Beraber Tulumtas Magarasi'ni Gezdi
Magara hakkinda heyete bilgiler veren Simsek, 21 Mart’taki açilisin önemini vurguladi. Ankara’nin turizmine önemli bir katki yapildiginin altini çizen Baskan Simsek, “Her gün bir kanal buraya geliyor, röportaj yapiyoruz, daha açilmadi ama haberlerden görüp vatandaslar geliyor. Az önce giriste Antalya’dan gelen vatandaslarimiz vardi. Onlarla konustuk, tesekkür ettiler burasi için, biz de kendilerine tesekkür ettik ilgi gösterdikleri için” dedi.

“Buradaki toprak, okyanuslarin altindaki topraklarla ayni”

Baskan Simsek, “Su an sicak bir haber daha aldik. Biz buradaki arastirmalarimiz Ankara Üniversitesi ile beraber yapiyoruz. Buradan almis olduklari toprak örnegi, okyanus altindaki topraklarla ayni durumdaymis. Bu da güzel bir haber yeni almis oldugumuz” dedi.

MHP Genel Baskan Yardimcisi Mevlüt Karakaya, “Ankara’da çok önemli bir deger. 5 milyon yilda olusmus sarkitlar, dikitler var. Kendi kendini yenileyen magaralar oldukça nadir, Tulumtas bunlardan biri. Bugün buraya ATO baskanlarimizin gelmis olmasi turizm açisindan da önemli. Belediye baskanimizin buraya el atmasi ve valiligimizin destegiyle burasi çok güzel bir hale geldi. Tanitim noktasinda da ATO baskanlarimizin büyük katkisi olacagini düsünüyorum. Ben de sizin geldiginizi ögrenince grup toplantisindan çiktiktan sonra buraya geldim” dedi.

ATO Baskani Gürsel Baran, “Bir Avrupa baskentinde ya da sehrinde böyle bir eser olsa ziyaretçisi günde on binlerdir, yüzbinlerdir. Biz Ankara olarak buranin farkinda degiliz. Bu da bizim bir eksikligimiz, insallah bundan sonra turizmdeki agirligimizi hissettirecegiz. Biz ATO olarak Tulumtas Magarasi için elimizden gelen ne varsa yapacagiz” dedi.

Önceki dönem ATO Baskani Salih Bezci, “Ben Lübnan’da seneler önce bir magara görmüstüm. Buraya benziyor. Oraya milyon sayida turist geliyordu. Ankara’ya gelen turistler bir gün kaliyor ama burasi açildiktan sonra belki de daha uzun kalacak” ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI